En tiiä miten mun eka pupu reagoi oon 10v ja se on mun saan ehkä kesällä toisen mut mun pupu on yleensä vähän vihainen sen äitikin oli sillä oli sisaruksia ennen kun ostin se on 2v sen nimi on ALBI niin oisko jotain esim.kuinka vois totuttaa toisiin
2 kania?????????
4
229
Vastaukset
- Anonyymi
Totutuksessa voi kestää todella pitkään. Kannattaa pitää ne kokonaan erillään vähintään pari päivää jotta uusi kani pystyy totuttelemaan uuteen paikkaan. Sen jälkeen voi pitää vapaana vuorotellen ja laittaa häkit vierekkäin jne. Ei kannata laittaa samaan häkkiin tai päästää samaan aikaan juoksemaan vapaasti jos näyttävät tappelevan aitojen läpi.
- Anonyymi
Kanit on pidettävä erillään vähintään 1kk ajan. Mitä sukupuolta kanisi on? Sen kannattaa sterkata/kastroida ennen uuden kanin ostamista. Näin tulevat tod. Näköisemmin paremmin toimeen.
- Anonyymi
Uros
- Anonyymi
Mua pelottaa koska oon kuullu et jonku kanit on siihen kuollut mun serkun kani ei mut silti
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2892671- 1981021
- 62855
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti146801- 59692
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?18581- 41571
- 51555
- 55505
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52504