2 kania?????????

Anonyymi

En tiiä miten mun eka pupu reagoi oon 10v ja se on mun saan ehkä kesällä toisen mut mun pupu on yleensä vähän vihainen sen äitikin oli sillä oli sisaruksia ennen kun ostin se on 2v sen nimi on ALBI niin oisko jotain esim.kuinka vois totuttaa toisiin

4

209

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Totutuksessa voi kestää todella pitkään. Kannattaa pitää ne kokonaan erillään vähintään pari päivää jotta uusi kani pystyy totuttelemaan uuteen paikkaan. Sen jälkeen voi pitää vapaana vuorotellen ja laittaa häkit vierekkäin jne. Ei kannata laittaa samaan häkkiin tai päästää samaan aikaan juoksemaan vapaasti jos näyttävät tappelevan aitojen läpi.

    • Anonyymi

      Kanit on pidettävä erillään vähintään 1kk ajan. Mitä sukupuolta kanisi on? Sen kannattaa sterkata/kastroida ennen uuden kanin ostamista. Näin tulevat tod. Näköisemmin paremmin toimeen.

      • Anonyymi

        Uros


      • Anonyymi

        Mua pelottaa koska oon kuullu et jonku kanit on siihen kuollut mun serkun kani ei mut silti


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      34
      2146
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      48
      1742
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      112
      1546
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1286
    5. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      998
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      47
      946
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      895
    8. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      809
    9. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      101
      773
    10. Nähdäänkö me ensi

      Viikolla jossain?
      Ikävä
      57
      735
    Aihe