Onko kenelläkään tietoa tai omakohtaisia kokemuksia kunnianloukkaussyytteistä?
Otin puheeksi eräässä keskustelussa mielipiteilläni eräästä yrittäjästä ja hänen kyseisestä alasta ja en tiedä voiko tulkita siinä kirjoittamiani kommentteja solvaavina ja loukkaavina. Tajusin tuon asian kommentoituani ettei se ollut asiallista. Kenenkään henkilön nimeähän siinä ei mainittu mutta todella ahdistavaa kun jotkut tietyllä alueella asuvat pienen piirin ihmiset tuosta varmasti tunnistavat kenestä kyse ja saattaavat vaatia tekemään siitä jutun.
Kyseinen keskustelu on myös täällä Suomi24:llä ja se ei ole lukuisista ilmiannoistani huolimatta ole vieläkään poistunut vaikka olen sitä vaatinut jo kohta viikon ajan ja olen pyytänyt anteeksi kommentointiani.
Olen omalla kohdallani tosi pahassa epätietoisuudessa voinko joutua syytteeseen vai en. Sivuston modet eivät vain poista kyseistä keskustelua vaatimuksista huolimatta vaikka heidän pitäisi niin tehdä.
Kunnianloukkaus
Anonyymi
1
446
Vastaukset
- Anonyymi
no miksi poistaa? Saa täällä puhua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101084
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82824Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat264606Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede17605- 67557
- 94542
- 26512
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 43486
- 47437