Kunnianloukkaus

Anonyymi

Onko kenelläkään tietoa tai omakohtaisia kokemuksia kunnianloukkaussyytteistä?

Otin puheeksi eräässä keskustelussa mielipiteilläni eräästä yrittäjästä ja hänen kyseisestä alasta ja en tiedä voiko tulkita siinä kirjoittamiani kommentteja solvaavina ja loukkaavina. Tajusin tuon asian kommentoituani ettei se ollut asiallista. Kenenkään henkilön nimeähän siinä ei mainittu mutta todella ahdistavaa kun jotkut tietyllä alueella asuvat pienen piirin ihmiset tuosta varmasti tunnistavat kenestä kyse ja saattaavat vaatia tekemään siitä jutun.
Kyseinen keskustelu on myös täällä Suomi24:llä ja se ei ole lukuisista ilmiannoistani huolimatta ole vieläkään poistunut vaikka olen sitä vaatinut jo kohta viikon ajan ja olen pyytänyt anteeksi kommentointiani.

Olen omalla kohdallani tosi pahassa epätietoisuudessa voinko joutua syytteeseen vai en. Sivuston modet eivät vain poista kyseistä keskustelua vaatimuksista huolimatta vaikka heidän pitäisi niin tehdä.

1

374

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      no miksi poistaa? Saa täällä puhua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      86
      3939
    2. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      69
      3757
    3. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      44
      2225
    4. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      56
      2194
    5. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      58
      2084
    6. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      51
      1756
    7. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      27
      1439
    8. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      107
      1190
    9. Vuoksesi kaiken

      Tekisin vuoksesi kaiken. Enemmänkin. Kunpa tietäisi ja hyväksyisit sen. Ymmärtäisit, en voi elää ilman sinua. En halua
      Ikävä
      115
      1183
    10. Missä yleensä törmäät kaivattuusi??

      Tai näet hänet!!
      Ikävä
      60
      1109
    Aihe