Moi, kirjailijanalut!
Sain pari viikkoa sitten ensipainoksen käsiini ja nyt sitten pitää hirveellä raivolla yrittää saada kirjalle edes jonkinlaista näkyvyyttä, koska vaikka se on tosi hyvä, omakustanne on aina omakustanne ja ihmiset suhtautuvat sellaisiin tietyllä, ehm, varauksella.
Olisiko kenelläkään vinkata kirjabloggareita tai muita tahoja, jotka voisivat olla myötämielisiä tällaisen pienen mutta hienon kirjan suhteen?
Kaikki neuvot otetaan vastaan, koska on tämä yksi työmaa kyllä... 😅
Tuolla on lisätietoa kirjasta lukunäytteineen: https://mesenaatti.me/1679/rivien-valeihin-putoajat/
Ja jos kirja alkoi kiinnostaa, sitä kyllä saa verkkokirjakaupoista, kirjastoista tai sit multa suoraan ([email protected])
Sain julkaistua kirjan!
11
176
Vastaukset
- Anonyymi
Oletko kuullut Kirjailijanloput- Facebook- ryhmästä? Siellä voi sopia muiden jäsenten kanssa, että he tuovat kirjaa esille somessa ja kehuvat sitä.
Sitä kautta löydät myös firmoja, jotka kehuvat kirjaasi maksua vastaan.- Anonyymi
Juu, kuulun kyseiseen ryhmään mutta tuollainen kirjan kehumisesta sopiminen kuulostaa vähän nihkeältä, varsinkin kun en pysty toistaiseksi tarjoamaan vastapalvelusta.
Ja mitä kehumisesta maksamiseen tulee, taidan jättää tuolmaisen kikkailun väliin ja keskittyä etsimään sellaisia ihmisiä, jotka kirjasta pitäisivät ja sitä vähän kehuisivat ihan spontaanisti. 😄
-ap
- Anonyymi
Onnea kirjasta! Ehkä sinun vain täytyy lähestyä itse kirjabloggareita ja kysyä, haluasivatko he arvioida kirjasti.
- Anonyymi
Kiitos ja kiitos. 😊
Kyllä tätåkin olen jo paljon tehnyt, mutta koska en itse ole kovin syvällä tossa kirjabloggaus-scenessä, vaihtoehtoja tuntuu olevan loputtomasti, vaikka karsisi kaikki esimerkiksi pelkästään dekkareita tai fantasiaa arvostelevat joukosta pois.
Jatkan etsintöjä.
-ap - Anonyymi
Kirjabloggaajat ovat parhaimmillaankin vain ihan tavallisia lukijoita.
Sitten ovat nämä jukkistyrkkybloggarit, jotka ovat aika lahjattomia tajuamaan lukemaansa tai aika ei riitä ajatteluun.
Viimeaikoina ovat tulleet aatteelliset bloggaajat, jotka tarkastelevat kirjoja oman poliittisen tai muun aatteensa läpi, onko kirja hyvä vai huono.
- Anonyymi
Useimmat kirjabloggaajat tekevät mielellään juttuja kirjoista, jotka myyvät hyvin. Siinä on se logiikka, että siten sivun lukijoiden ja vierailijoiden määrä on todennäköisesti korkeampi. Eli: kirjabloggaajat eivät ole pelkästään tavallisia lukijoita, vaan lisäksi myös tavallistakin lukijaa pahempia sopuleita lukemisensa suhteen! Ja seuraavat tekemisessään markkinalogiikkaa.
- Anonyymi
.... mutta järkeä ei bloggaajien kirjoituksista juuri löydy. Kauniit ja rohkeat-tasoa.
- Anonyymi
Myös Matti Rönkä on julkaissut kirjoja 2000 luvulla ja ilmeisesti toiset murrosikäiset näitä naivisti teoksia vieläpä lukevat ainakin vähän matkaa.
- Anonyymi
Ikuisesti murrosikäinen sitten. Röngän kirjat on tosi hyviä.
- Anonyymi
Matti Rönkä on osaava ja tasokas kirjailija, vaikka hänen nimeään ei ole Facebook:in "Suomen paras dekkaristi"-äänestyksen kärkisijoilla. ; )
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Matti Rönkä on osaava ja tasokas kirjailija, vaikka hänen nimeään ei ole Facebook:in "Suomen paras dekkaristi"-äänestyksen kärkisijoilla. ; )
Hyvin sanottu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
En minä kyllä enää odota sinua
Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O381940Taas pedofiliatuomio Haapaveelle
Vastenmielisiä ja vakavia rikostapauksia pikkupaikkakunnan alueellekin näyttää riittävän. Tämän alan rikoksien tuomiot381501Jos joku luulee että kaikki käy
Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn601485Joka kolmas työtön on työkyvytön
Viime vuonna työnhakuvelvoitteen ulkopuolella oli noin kolmannes työttömistä työnhakijoista. Huhheijaa, mihin suomalais1731386Sakin hivutus - ilmiö
Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok681229Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan
Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var81211Julkinen saunatilanne Haapavedellä, tämä on täyttä paskaa!
Eilen Haapaveden uimahallin saunassa koettu tilanne oli täysin käsittämätöntä ja helvetin järkyttävää. Ladyboy harjoitti19906- 58848
Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?13834Kuhmon K-kaupan vanhenevat hapannaamat kassoilla
Pitemmän aikaa olen ihmetellyt kaverin kanssa miksi Kuhmon K-kaupassa on aina tympeimmät kassattöntekijät? Kesällä tulee14805