Miksi teet siivoojan työtä?

Anonyymi

Huono palkka, ei arvosteta!

Miksi teet?

4

66

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koska työkkäri ei anna opiskella mitään muuta alaa työttömyystuella.
      Sitäpaitsi... Sama ongelma on lähes kaikilla aloilla, monissa muissa jopa huonompi palkkaus työhön nähden.

      Plus saan hyötylliikunta ja enimmäkseen saa tehdä itsekseen eikä tarvitse huonon palkan yms. sietää mätiä työkuppikuntia joiden tehtävä on vain pilata muiden ihmisten työilmapiiri.

    • Anonyymi

      Itsenäistä työtä,ei pahemmin kukaan hengitä niskaan, ja muut työllistävät alat ovat itselle henkisesti liian kuormittavia tai sitten kivojen alojen töitä ei vain ole.

    • Anonyymi

      Ei kai aloittaja vain ole sitä mieltä, että kenenkään ei pitäisi olla siivooja, koska palkka on huono ja arvostus heikko.

      Minusta siivoojan työ on kunniallista työtä, jota pitäisi arvostaa enemmän. Jonkun sekin työ on tehtävä, ettemme huku saastaamme. Kuten joku jo kommentoi, työssä on hyvätkin puolensa; itsenäistä, suhteellisen kevyttä, helppoa jne.

      Minäkin vietin yhden kesäloman siivoojana. Työn oppi päivässä ja sain kivat lisäansiot, joita juuri silloin kipeästi tarvitsin. Hyvä kokemus!

    • Anonyymi

      Ihmisille teen. Ja heti kätten työn jälkikin näkyy. Eikä tartte viedä töitä kotiin. Palkkaus saisi olla vähän parempi,mutta sehän ei itsestäni ole kiinni.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      27
      5313
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      3
      4667
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      150
      1655
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      155
      1446
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1270
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1104
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      21
      1094
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      206
      987
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      64
      939
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      839
    Aihe