Joskus tulee luettua näitä kirjoituksia ja täytyy myöntää, että aikaisemmin ärsytti, mutta nykyään se on kuin Seiska lehti, vilkaisu ja sitten lopahtaa mielenkiinto. Ei noin päättömiä väitteitä, syytöksiä jne. kukaan usko. Harmittaa, että ihmisiä nimitellään tavallaan takanapäin, kun kirjoittajat eivät uskalla laittaa omia nimiään kirjoitustensa perään.Sehän on sen merkki, ettei pysty seisomaan sanojensa takana. Kokeillaan, kuka uskaltaa. Nimensä laittaa, Minä uskallan.
Arja Rekonen
Kuka uskaltaa kirjoittaa nimellä
16
746
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä Arja! Olen sivusta itsekin ihmetellyt. Tosin noiden useiden kirjoitusten sisällöstä on kirjoittajat voinut päätellä jo pitkään.
En kyllä itse kehtaisi kylillä liikkua kun tänne törkyä suoltaisin, mutta toisille näköjään helppoa.- Anonyymi
Nimi puuttuu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nimi puuttuu.
Ei minulla ole mitään tarvetta laittaa tsemppikommenttiin nimeä. En ole keskusteluun mitenkään osallisena.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei minulla ole mitään tarvetta laittaa tsemppikommenttiin nimeä. En ole keskusteluun mitenkään osallisena.
Syytät toisia törkykommenttien kirjoittamisesta. Olisi hyvä tietää kuka on ottanut oikeuden omiin nimiinsä. Uskallusta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Syytät toisia törkykommenttien kirjoittamisesta. Olisi hyvä tietää kuka on ottanut oikeuden omiin nimiinsä. Uskallusta.
Eikö kommentit ole törkyä? Etkö pysty toteamaan törkyä töryksi ilman, että joku selittää omalla nimellä sen olevan sitä?
- Anonyymi
Luterilainen uskaltaa näin tehdä luterilaisuudessa.
- Anonyymi
Mitä uskontokuntaa edustat itse?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä uskontokuntaa edustat itse?
Ajattelin että tässä ketjussa kirjoitettaisiin nimellä kun niin kovasti olit sitä mieltä Arjan tapaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ajattelin että tässä ketjussa kirjoitettaisiin nimellä kun niin kovasti olit sitä mieltä Arjan tapaan.
Jos minua olisi muutama demari täällä nimellä herjannut, olisin kyllä vastannut nimellä ja soittanut jehuille myös. Tuskin olisi auttanut, niin monta vuotta täällä riehuneet.
- Anonyymi
Vai demarit täällä riehuu!!! Kyllä ne on kepukat, jotka täällä sontaa viljelevät. Saavat varmaan siitä tukiaisia rehellisiltä veronmaksajilta.
- Anonyymi
Siistippä suutasi.
- Anonyymi
Kuka keskustalainen kirjoittaisi herjaa ja roskaa keskustalaisista? Demarit on vuosia huutaneet täällä
sivistyslautakunnasta ja terveystalosta ja mistä lie valheita.
- Anonyymi
Totuus ei miksikään muutu. On se vain näin Kinnulassakin. Kepukat ei vain usko, että kansa tietää. Vaalissa nähdään
- Anonyymi
Kinnulan ”kansa”, eli kaikki muuta sata työtöntä.
- Anonyymi
Nää palstathan on niinkuin karaokekin , saa laulaa vaikkei osaisikaan ? Mut kaik saa osallistua. Tääl saa asiansa näkymään jokainen omalla ällillään ja tavallaan . Siinä se koko niksi.
- Anonyymi
Tehkää, kuin minä .En ole vuosikausiin äänestäny , kuin pressavaaleissa, ja omalla kohallani mennyt elämä samanlailla,jos ei paremmin ,vaik pieneläkeläinen olenkin, oma maksettu talo hyväs kunnos, hyvä auto ,mökkipahanen, ruskalomat mökis pohojooses, ym ,mitä sitä muuta tarttee,kuha kohtuukunnos pysyys. Onnellista äänestämätöntä aikaa ja kesää kaikille.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä10511004Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on14810271- 258011
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1806468Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.455466- 735031
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1434317Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai224198Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas533977Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1313574