Joskus tulee luettua näitä kirjoituksia ja täytyy myöntää, että aikaisemmin ärsytti, mutta nykyään se on kuin Seiska lehti, vilkaisu ja sitten lopahtaa mielenkiinto. Ei noin päättömiä väitteitä, syytöksiä jne. kukaan usko. Harmittaa, että ihmisiä nimitellään tavallaan takanapäin, kun kirjoittajat eivät uskalla laittaa omia nimiään kirjoitustensa perään.Sehän on sen merkki, ettei pysty seisomaan sanojensa takana. Kokeillaan, kuka uskaltaa. Nimensä laittaa, Minä uskallan.
Arja Rekonen
Kuka uskaltaa kirjoittaa nimellä
16
736
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä Arja! Olen sivusta itsekin ihmetellyt. Tosin noiden useiden kirjoitusten sisällöstä on kirjoittajat voinut päätellä jo pitkään.
En kyllä itse kehtaisi kylillä liikkua kun tänne törkyä suoltaisin, mutta toisille näköjään helppoa.- Anonyymi
Nimi puuttuu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nimi puuttuu.
Ei minulla ole mitään tarvetta laittaa tsemppikommenttiin nimeä. En ole keskusteluun mitenkään osallisena.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei minulla ole mitään tarvetta laittaa tsemppikommenttiin nimeä. En ole keskusteluun mitenkään osallisena.
Syytät toisia törkykommenttien kirjoittamisesta. Olisi hyvä tietää kuka on ottanut oikeuden omiin nimiinsä. Uskallusta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Syytät toisia törkykommenttien kirjoittamisesta. Olisi hyvä tietää kuka on ottanut oikeuden omiin nimiinsä. Uskallusta.
Eikö kommentit ole törkyä? Etkö pysty toteamaan törkyä töryksi ilman, että joku selittää omalla nimellä sen olevan sitä?
- Anonyymi
Luterilainen uskaltaa näin tehdä luterilaisuudessa.
- Anonyymi
Mitä uskontokuntaa edustat itse?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä uskontokuntaa edustat itse?
Ajattelin että tässä ketjussa kirjoitettaisiin nimellä kun niin kovasti olit sitä mieltä Arjan tapaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ajattelin että tässä ketjussa kirjoitettaisiin nimellä kun niin kovasti olit sitä mieltä Arjan tapaan.
Jos minua olisi muutama demari täällä nimellä herjannut, olisin kyllä vastannut nimellä ja soittanut jehuille myös. Tuskin olisi auttanut, niin monta vuotta täällä riehuneet.
- Anonyymi
Vai demarit täällä riehuu!!! Kyllä ne on kepukat, jotka täällä sontaa viljelevät. Saavat varmaan siitä tukiaisia rehellisiltä veronmaksajilta.
- Anonyymi
Siistippä suutasi.
- Anonyymi
Kuka keskustalainen kirjoittaisi herjaa ja roskaa keskustalaisista? Demarit on vuosia huutaneet täällä
sivistyslautakunnasta ja terveystalosta ja mistä lie valheita.
- Anonyymi
Totuus ei miksikään muutu. On se vain näin Kinnulassakin. Kepukat ei vain usko, että kansa tietää. Vaalissa nähdään
- Anonyymi
Kinnulan ”kansa”, eli kaikki muuta sata työtöntä.
- Anonyymi
Nää palstathan on niinkuin karaokekin , saa laulaa vaikkei osaisikaan ? Mut kaik saa osallistua. Tääl saa asiansa näkymään jokainen omalla ällillään ja tavallaan . Siinä se koko niksi.
- Anonyymi
Tehkää, kuin minä .En ole vuosikausiin äänestäny , kuin pressavaaleissa, ja omalla kohallani mennyt elämä samanlailla,jos ei paremmin ,vaik pieneläkeläinen olenkin, oma maksettu talo hyväs kunnos, hyvä auto ,mökkipahanen, ruskalomat mökis pohojooses, ym ,mitä sitä muuta tarttee,kuha kohtuukunnos pysyys. Onnellista äänestämätöntä aikaa ja kesää kaikille.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33611591IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3597916Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut892838Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?972227Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1482131Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?81626- 1101251
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin521074Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26898MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312782