Nokian kännykässäni screenshot, eli näyttökuvan kaappaaminen tallentuu puhelimessa .PNG-formaattiin. Se pitäisi lähettää edelleen, mutta .JPG-muodossa. Saako sitä kännykässä mitenkään konvertoitua?
.PNG kuvan muuntaminen .JPG Android-puhelimessa?
8
875
Vastaukset
- Anonyymi
Png on parempi muoto.
- Anonyymi
Google play kaupassa hae : convert png to jpg
- Anonyymi
Kasvain, helposti ei löydy turvallista ja aitoa freerwarea tuohon. Kannattaa kokeilla meneeko läpi jos vain muuttaa tiedostopäätteen "PNG" muotoon "JPG", yleensä menee. Onnistuu helposti ja tietoturvallisesti TotalCommanderilla: https://www.ghisler.com/android.htm
- Anonyymi
png menee kuvat jakoon..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
png menee kuvat jakoon..
Kun ei tässä tapauksessa mene. Pitää olla JPG.
Täytyy vissiin kierrättää läppärille ja muuttaa Paint.netillä. En viitsisi latailla mitään appseja, tiedä mitä niiden mukana puhelimeen tulee. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kun ei tässä tapauksessa mene. Pitää olla JPG.
Täytyy vissiin kierrättää läppärille ja muuttaa Paint.netillä. En viitsisi latailla mitään appseja, tiedä mitä niiden mukana puhelimeen tulee.Kaikki järjestelmät tukee png..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikki järjestelmät tukee png..
No KUN EI TUE. Älä jankuta. Tässä tapauksessa vastaanottajalle kelpaa vain jpg.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No KUN EI TUE. Älä jankuta. Tässä tapauksessa vastaanottajalle kelpaa vain jpg.
Kyllä tukee:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622582Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant999869Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.547748Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va1026529SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1936237Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675851Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615340Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515243HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1244890Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074584