Minulta leikattiin viime viikolla verkkokalvoreistä aiheutunut irtauma, ja silmään laitettiin kevyttä silikoniöljyä. Näkökenttä silmällä on edelleen sumea. Aiheuttaako silikoniöljy tätä ?
Sumentaako kevyt silikoniöljy näköä ?
Anonyymi
1
212
Vastaukset
- Anonyymi
Minulta leikattiin toinen silmä 10 vuotta sitten.kun verkkokalvo irtosi.Silmä on siitä lähtien ollut sokea.Silikoni ei auttanut. Taisi syy sokeuteen olla Siun soten lääkärissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774692- 1842023
- 1321722
- 1671333
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161211- 351076
- 78973
- 52946
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78902Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh273884