Onko joku vieraillut tässä paikassa? Siellä olisi pellolle mm. puusta rakennettu 14 metrinen Eiffel-torni ja paljon muita rakennettuja nähtävyyksiä.
https://www.is.fi/oulun-seutu/art-2000007695129.html
Nivalan Crazyland
10
916
Vastaukset
- Anonyymi
Viime kesänä kävin. Upea paikka varsinkin kun oli jo vähän hämärää niin loistivat hienosti. Paikka sinäänsä on vähän syrjässä, mutta tien nimi jonka varressa oli niin hauskutti. Makkaratie.
- Anonyymi
Harmillista että teiden varsilla ei ole mitään opastuksia tuohon paikkaan vaan tarvitaan navigaattori jotta paikan löytää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Harmillista että teiden varsilla ei ole mitään opastuksia tuohon paikkaan vaan tarvitaan navigaattori jotta paikan löytää.
Jos löytää Makkaratien niin sitä ajamalla ei voi mennä huomaamatta kohteen ohi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Harmillista että teiden varsilla ei ole mitään opastuksia tuohon paikkaan vaan tarvitaan navigaattori jotta paikan löytää.
Kyllähän sen varsinkin nyt korona-aikaan ymmärtää että niitä opasteita ei ole ja halunneeko omistaja edes isoa turistiryntäystä tiluksilleen.
- Anonyymi
Harvinainen paikka Suomessa tosiaan tuo on ja monille myös tuntematon.
- Anonyymi
Maailman pienin sauna oli kyllä erikoinen kokemus. Kannattaa varata saunomis aika jos haluaa sen kokea.
- Anonyymi
Kiinan muuri pitäisi tulevaksi kesäksi sinne rakentua.
- Anonyymi
Onko tietoa että käytetäänkö jotain muutakin materiaalia kuin puuta? Esim jotain sellaisia mitkä ovat luonnolle haitaksi.
- Anonyymi
Aivan paska mesta omasta mielestä kun vuosi sitten kävin vitun tylsää oli
- Anonyymi
Heikoksi mennyt paikka. Teokset kuluneita. Kahvio ok mutta eipä muuta. Alkaa muistuttaa jo enemmän sirkusta ....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle263234Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122399Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.812296Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1062024Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761653Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥461518Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta251427Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001295- 1211176
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151126