1.4 tsi takuu

Anonyymi

Minkähän lainen takuu mahtaa olla näissä kikottimissa??
Tuli 4 vuotta sitten ostettua tollanen 1.4 kaksoisahdettu tsi (140hv) 12/-14 otettu käyttöön. Tähän asti toiminut hyvin, mutta nyt rupes epc ja moottorivalo ilmotteleen olostaan. Auto pajalle ja todettiin, että 2 pytyn imukanava aivan tukossa, takasin nippuun ja sama homma jatku valojen kanssa ja eikun uudestaan pajalle nyt todettiin 2 pytyllä 3bar pienempi paine ja syy löyty pakoventtiileistä, samalla huomattiin että jakoketju on aivan lopussa (jotain vikaahan näissä on ollut) koneella on nyt ajettu n140tkm, niin onkohan mitään takuuta enään olemassa? Auto on huollettu tähän asti merkkiliikkeessä, mutta nyt se ei siellä ole. Meneekö kaikki omaan konkurssiin, vai onko mahdollista saada maahantuojalta helpotusta??

4

74

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      NIUVAST AVAUSTA PUKKAA. . 30 tänään jo tehty 50 vähintään spammattavä ÄLÄ RUOKI MT TROLLIA.

      • Anonyymi

        2014 vm ei ole enää kalsoisahdettuja moottoreita.. Olivat vanhempia ja oliko jotain 170 hv.. Ja kyse VW.. Eli trollipostiksi voi sanoa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        2014 vm ei ole enää kalsoisahdettuja moottoreita.. Olivat vanhempia ja oliko jotain 170 hv.. Ja kyse VW.. Eli trollipostiksi voi sanoa.

        Ei ole trolli. VW Touran 1.4tsi joulukuussa 2014 otettu käyttöön, sitä en tiedä koska kyseinen kikotin on tehtaan hihnalta tullu, mutta sen tiedän, että nyt se on korjaamolla motti levällään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei ole trolli. VW Touran 1.4tsi joulukuussa 2014 otettu käyttöön, sitä en tiedä koska kyseinen kikotin on tehtaan hihnalta tullu, mutta sen tiedän, että nyt se on korjaamolla motti levällään.

        Mitä Volkkareitten moottoreita tiedän ainakin henkilöautoissa 2014 vm on jakohihnalla ja yhdellä turbolla ja 140 hv.. Mikähän ihme moottori siinä Touranissa mahtaa olla..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En minä kyllä enää odota sinua

      Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O
      Ikävä
      45
      2281
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      35
      2075
    3. Joka kolmas työtön on työkyvytön

      Viime vuonna työnhakuvelvoitteen ulkopuolella oli noin kolmannes työttömistä työnhakijoista. Huhheijaa, mihin suomalais
      Maailman menoa
      204
      1616
    4. Jos joku luulee että kaikki käy

      Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn
      Ikävä
      65
      1589
    5. Sakin hivutus - ilmiö

      Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok
      80 plus
      84
      1369
    6. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      0
      1330
    7. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      14
      1295
    8. Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan

      Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var
      Tunteet
      8
      1281
    9. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      15
      1221
    10. Julkinen saunatilanne Haapavedellä, tämä on täyttä paskaa!

      Eilen Haapaveden uimahallin saunassa koettu tilanne oli täysin käsittämätöntä ja helvetin järkyttävää. Ladyboy harjoitti
      Haapavesi
      19
      1214
    Aihe