Gozumel

Onko kukaan käynyt Gozumelin saarella? Tai sukeltamassa siellä? Kertokaa kokemuksia, ja kuinka menitte sinne!
3679
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

..ainakin pääsee lautoilla Cozumeliin. Sekä käsittääkseni saaressa on lentokenttä, joten lentäenkin varmasti pääsee.
Lauttalippuja saa ostettua Carmenista suoraan siitä lauttarannasta, missä on kanssa aikataulut.
Carmenista järjestetään sukellusretkiä minkä firman kautta vaan Cozumeliin, näihin ainakin meillä sisältyi lauttarantaan kuljetus, lauttamatkat, venekuljetus Cozumelissa sekä ruuat ja tietty kamat.
Joten Carmenissa vaan kyselemään reissuja ja vertailemaan eri firmojen hintoja (niitä on pilvin pimein).
Ainakin Aurinkomatkat tekee Carmeniin matkoja ympäri vuoden.

Äänestä
  • Kiitokset tiedoista!

    Onko paikka maineensa väärtti sukellusmesta? vai suositteletko jotain muuta "top ten" kohdetta mieluummin?

    Äänestä

  • Diver Girl kirjoitti:

    Kiitokset tiedoista!

    Onko paikka maineensa väärtti sukellusmesta? vai suositteletko jotain muuta "top ten" kohdetta mieluummin?

    Nätti saari, ystävälliset ihmiset, valitettavasti kova myrsky esti kaikenlaiset vesiurheiluretket. Mahdollisuudet ovat kuulemma erittäin hyvät.
    Kannattaa varsin käydä tsekkaamassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Diver Girl kirjoitti:

Onko kukaan käynyt Gozumelin saarella? Tai sukeltamassa siellä? Kertokaa kokemuksia, ja kuinka menitte sinne!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu