Jälleen kerran Iivon taktiikka on ihan perseestä. Kuluttaa energiaa jatkuvalla nykimisellä , kun muut odottaa ratkaisuhetkiä.
Ei tuossa ole mitään järkeä.
Iivo taas esillä
9
87
Vastaukset
- Anonyymi
Iivo tänäänkin omalla tasollaan, 7. Tämä se taitaa Iivon oikea taso perinteisellä olla. Vermeistä tai olosuhteista riippumatta. Korostaa edelleen sitä turhaa Fishereiden heittelyä tai huollon haukkumista viikko sitten.
Tämä on tulosurheilua ja koko kauden taso on nyt nähty. Ensi vuonna uudestaan taas.
Toki, Iivo petas huomista 50 km vapaata ajatellen loistavan lähtöaseman. Vajaa puoli minuuttia vaan keulasta. Varmasti tulee porukkaa ympärille ja taas voi näyttää niitä kykyjään vetää joukkoja sillonkun vielä itsellä on paukkuja jäljellä. Maalissa hyvät mahdollisuudet 10-joukkoon, realistisesti ei paljon muuta odotusarvoja. Toivottavasti Iivo vaivautuu ladulle kuitenkin huomenna, muuten paras Suomalainen saattaa jopa jäädä maailmancup pisteiden ulkopuolelle. Hopenot. - Anonyymi
Iivo näkyi hämmästelleen Bolsun ja muiden menoa. Hämmästyttäähän se, kun itse ei ole treenannut tarpeeksi. Se on tietysti inhimillistä, että treeniä hieman löysää, kun tietää silloinkin olevansa Suomen paras ja apurahat ja sponsorirahat juoksee. Miksi sitä rehkisi ylimääräistä. Ei ole Suomesta näkyvissä kansainvälisen tason hiihtäjiä.
- Anonyymi
On kaksi kansainvälisen tason hiihtäjää. Hakola ja Niskanen, Mäki myös hyvänä päivänään ja tulevaisuudessa.
- Anonyymi
Kun Iivo hiihtää kärjessä - alkumatkasta, katselee kokoajan taakse, haluaa ilmeisesti nähdä koska toiset lähtee ohi
- Anonyymi
Aika paljo jäi nimimiehiä Iivon taakse tänäänkin. Sitähän eivät naukujat ota koskaan huomioon.
Bolsun puhtauteen on hyvin vaikea uskoa, niinkun myös Tupakkiin naisissa.- Anonyymi
Joopajoo. Iivo on koko talven antanut sen suuntaisia lausuntoja, että kunto nousee ja voittoja tulee. Ei edes yhtään mitalisijaa. Taitaa yks kerta olla kuuden sakisa. Ja tästä huolimata Iivo on Suomen paras hiihtäjä, muut on paljo huonompia. Taso on surkea. On turha luulla, että uusia parempai hiihtäjiä jostain ilmestyy. Vika on valmennuksessa. Tai ainakin siinä, että hiihtäjät ei viitsi harjoitella tarpeeksi. On aivan liikaa erilaisia apurahoja, valmennustukia, sponsorirahoja. Saa mainion elintason helpommallakin.
- Anonyymi
Iivolle vois laittaa taustapeilit sauvan varteen,,niin näkee milloin todelliset hiihtäjät tulevat ohi,,eikä tarviis vilkuilla sivuille ja taakse.Iivon kunto ei yksinkertaisesti riitä näitä huippuja vastaan.
- Anonyymi
Torskin ainehet verreen nii ei tarvi vilikuilla, net ei edes nää, tai myrkyttää kuten Heidi Weng paskaa pidättäessä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Torskin ainehet verreen nii ei tarvi vilikuilla, net ei edes nää, tai myrkyttää kuten Heidi Weng paskaa pidättäessä.
Iivo säntää alussa kärkeen ja on maalissa puhki, jos pojalla olisi malttia lähteä matkaan ilman kaahoomista, jaksaisi lopussakin hiihtää, tekee saman virheen melkein joka kisassa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501447
- 591381
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p10988- 60791
- 49774
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41755Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118607Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32587Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit81582- 38556