Varokaa kirjautumista MyHeritage palveluun. Tein sen ja kahden viikon jälkeen tililtäni oli veloitettu 179€. Kirjautuessa on jossain kohtaa sitoutunut 2 viikon kokeilun jälkeen jatkamaan tilausta kyseisellä hinnalla. Olen yrittänyt ottaa puhelimitse yhteyttä ja perun tilauksen, puhelimesta neuvotaan laittamaan sähköpostitse palautetta ja asiaan luvataan palata soittamalla. Olen tehnyt kolme reklamaatiota eikä kuukauden jälkeen kukaan ole soittanut takaisin. Kirjautumisvaihe on todella sekava, huomaamatta tulee sitouduttua tällaiseen järkyttävän hintaiseen tilaukseen. #1877110179 Tässä yksi käsittelynumeroista, tätä kautta muut näyttävät saaneen yhteyden asiakaspalveluun.
Vastaukset 8
- Anonyymi
Myheritage on israelilainen
- Anonyymi
Amerikkalainen sijoitusyhtiö on ostanut My Heritagen.
- Anonyymi
Kokeilin sen 2 viikkoa ilmaiseksi ja peruin juuri ennen kuin maksu lähti tililtä. Sain sitä ennen muistutusviestin, että kokeilujakso on pian päättymässä. Sen jälkeen on tullut viestejä, että "oletko vielä kiinnostunut täydellisestä (maksullisesta) versiosta?". Käytän ilmaista perusversiota.
- Anonyymi
Hoh hoijaa, sellaisten joiden käsiin sopii vain lapio ja kanki, pitäisi pysyä kaukana tietotekniikasta.
- Anonyymi
Eikös sinne voi kirjautua maksuttomaan peruspalveluun antamatta luottokortin tietoja?
- Anonyymi
Haluan myös varoittaa My Heritage- sivustosta. Silkkaa rahastusta! Tilasin premiumin ja en saanut yhtään sen enemmän tietoa kun hain henkilöitä - kun yritin kilikata nimen kohdalta lisätietoa esim. sisarukset, niin en päässyt eteenpäin vaan tyrkytettiin ostamaan lisäversioita.....
- Anonyymi
Jatkuvasti yrittävät myydä niitä kalliimpia sopimuksia. Käytössä on nyt toiseksi laajin versio, ja sen avulla olen saanut jäljitettyä esivanhempiani pitkälle keskiaikaan asti. Nyt olen päässyt joitakin sukulinjoja pitkin jo 700-800-luvuille. Eli siihen nähden kannatti ottaa käyttöön. Jos tiedät suvussa olevan esim. Sursilleja tai muita taviksista poikkeavia, niin kannattaa selvittää siitä taaksepäin sukupolvi kerrallaan.
- Anonyymi
Mistä tiedät, että sieltä saamasi tiedot ovat paikkansapitäviä? Kirkonkirjoja tehtiin vasta 1500-luvulta lähtien, joten nuo tiedot lienevät vain jonkun omasta päästä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.377882- 102865
- 80660
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei170646- 50635
- 65615
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38609- 31590
- 59590
Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla
Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei48557