Isokristiinan jumppasali, mikä lie kuntosali katutasossa, näköjään aivan täynnä porukkaa iltaisin (siinä kun alaovelta poistuu ja kävelee iltahämärissä ohi, näkee kuinka paikka on täynnä hikisenä puuskuttavaa porukkaa ilman mitään maskeja, turvaväleistä puhumattakaan...
Onko tämä nyt "terveellistä" liikunnan harrastamista!?
Nimim. Ootte tosi juntteja!
Juntit ne jumppaa!!!
13
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Oliko tässä siis joku ongelma. Urheilu on mielestäni terveellistä, kannattaisi sinunkin kokeilla eikö arvostella muita.
- Anonyymi
Menepä "urheilemaan" kuntosalille, kun koronan helposti tarttuva virusmuunnos leviää Lappeenrannassa. Kyllä kannattaa hankkia hienot lihakset, juntti!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Menepä "urheilemaan" kuntosalille, kun koronan helposti tarttuva virusmuunnos leviää Lappeenrannassa. Kyllä kannattaa hankkia hienot lihakset, juntti!!
yhel miehel ja naisel tuli riitaa rokotteist laalaaa laaa salaliitto tämä on
- Anonyymi
Nämä salilla kävijät ovat pelkkiä peilin edessä heiluvia viruksia joille todella soisi koronan tarttuvan, ehkäpä sitten alkaisi yläkertakin pelaamaan...
- Anonyymi
Joo, peilin edessä pitää kävellä kuntosalin kävelymatolla silloinkin, kun ulkona on hieno keli, aurinko paistaa, ei ole pakkasta, ei liukasta (tämä siis jo ennen koronarajoituksia).
No, ihan vapaasti, kuka haluaa maksaa tällaisesta ja kuka ei halua raittiissa ulkoilmassa liikkua, MUTTA nyt kun tässä kaupungissa on paljon koronatartuntoja, ei moinen toiminta ole enää järkevää eikä mitenkään perusteltavissa!
Siis täysiä ÄÄLIÖITÄ nämä kuntosaleissa tänä päivänä käyvät. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo, peilin edessä pitää kävellä kuntosalin kävelymatolla silloinkin, kun ulkona on hieno keli, aurinko paistaa, ei ole pakkasta, ei liukasta (tämä siis jo ennen koronarajoituksia).
No, ihan vapaasti, kuka haluaa maksaa tällaisesta ja kuka ei halua raittiissa ulkoilmassa liikkua, MUTTA nyt kun tässä kaupungissa on paljon koronatartuntoja, ei moinen toiminta ole enää järkevää eikä mitenkään perusteltavissa!
Siis täysiä ÄÄLIÖITÄ nämä kuntosaleissa tänä päivänä käyvät.Kuntosalit voisi ihan omatoimisesti laittaa lapun luukulle ja toimia vastuullisesti. Tässä on vuoden päivät oltu tartuntataudin keskellä ja riskiryhmäläiset on neljän seinän sisällä ja sitten kuntosalit on auki. Hävytöntä. Nyt ne ovet kiinni.
- Anonyymi
Höpö höpö. Vastuuttomia ovat matkaajat ja seula vuotaa eikä ketään maahantulijoita testata. Mistähän brittimuunnokset ja afrikan muunnokset on sitten päässyt tulemaan? Ei ne sieltä salilta ole tullut, idiootit! Rovaniemellä biletetään kuin viimestä päivää ja pidetään oikein parinvaihto kekkereitä. Tavan tallaaja ei saisi edes käydä salilla, huh huh!
- Anonyymi
Hyvältä näyttää Sykkeen osalta, kunhan vaan hyvin moni ko paikassa kävijä saisi koronan. Erityisesti tautiin voisi sairastua "raskassarjalaiset", niin heiltä saisi hyvin arvokasta tietoa kuinka nautitut eri "lisäaineet" vaikuttavat taudin kulkuun. Toisena tutkimuskohteena voisi kysyä parantaako koronavirukseen sairastuminen raskassarjalaisten impotenssia?
- Anonyymi
Toivottavasti kaikki tällä hetkellä salilla kävijät saisivat koronan. Pitääkö todella olla niin tyhmä että tälläsenä aikana pitää jossain salilla käydä?
- Anonyymi
Pakko treenata ettei hauberit kutistu!
- Anonyymi
Joo ! Kesä tulee ja hapa kutistuu jos ei pääse salille ! 💪
- Anonyymi
Eiköhän sama koske jumppia, tankotansseja, joogaa jne. Ilman maskeja ollaan ja onko turvälit kunnossa?
Luulenpa että noi on vielä pahempia koronan suhteen. Ohjaaja neuvoo ja pahimmillaan käy jokaisen vieressä vuoronperään neuvomassa ilman maskia. Ja pitää tietysti saada mainoskuvia instaan. - Anonyymi
Se korona mistää kuntosaleilta tartu, koko korona ajan olen käynyt salilla ja kas kummaa ei koronaa ja kyllä ilman maskia olen ollut, kuten myös kaupassa käynti ilman maskia.
Nykyisin käyn ulkosalilla kun "normi" salit on kiinni
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PropsApp Koodi
Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset23528Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a1023389"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin742907IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-612673Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.922485Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭542271Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!
Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä251387- 961308
Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä
On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten3811232Hämmentävä muutos tv:ssä: Roope Salminen OUT, Sointu Borg IN!
Roope OUT, Sointu IN! Mitä tykkäät tästä muutoksesta? Suositun Myyrä-seikkailusarjan alusta asti juontohommissa on oll171095