Sukupuolineutraaliuden puolesta rummuttajat ovat oikeastaan vakavampi uhka Transvestiiteille, kuin heterot jotka eivät suostu hyväksymään yleensäkään seksuaalivähemmistöjä.
Mikäli tämä neutraalius etenee tähän tahtiin vaatetuksen, sekä pukeutumisen osalta, niin sehän vie pohjan pois koko Transvestiitti "populaatiolta"?
Kuinka usein muuten näette enää sellaisia heteronaisia, jotka käyttävät naisellista vaatetusta?
Uhkia ilmassa?
4
145
Vastaukset 4
- Anonyymi
Sukupuolivähemmistöt eivät ole seksuaalivähemmistöjä.
- Anonyymi
Olen ajatellut samaa vuosikaudet. Hassua on varsinkin se, kuinka jotkut transvestiitit itse rummuttavat sen puolesta, että kaikkien miesten pitäisi käyttää sukkahousuja. Mitä siinä sitten enää olisi, jos ne eivät olisikaan enää naiselliset?
Toinen asia mitä ihmettelen on ketkä hyötyvät siitä, että juridisen sukupuolen saa vaihtaa tuosta vaan. Sehän ei sitten sen jälkeen merkkaa kenellekään yhtään mitään ja huonosti blendaavat eivät voi enää todistaa sukupuoltaan passia vilauttamalla. - Anonyymi
Näen päivittäin heteronaisia, jotka pukeutuvat naisellisesti verrattuna miehiin ja lesboihin, mutta en toki sillä tavalla naisellisesti miten joskus 100 vuotta sitten pukeuduttiin.
- Anonyymi
Olen kyllä miettinyt millaista olisi, jos kaikki pukeutuisivat samoin. Tuskin transvestiitit lakkaisivat olemasta vaan he tekisivät sitten jotain muuta vain naisille miellettyä. Ehkä he näyttäisivät sitten ainakin topattuja rintaliivejä ym. Mutta vaikeampaa heillä olisi, kyllä. Sitä olen pitkään miettinyt ja yrittänyt kysyä sp-neutraaliusfanaatikoilta ymmärtävätkö he sen seuraukset, että kaikesta tehdään neutraalia, koska sen jälkeen neutraaliutesi ei enää poikkea valtavirrasta vaan on valtavirtaa. Meitä binääriin kuuluviahan se ei liikauta, muunsukupuoliset siitä itse vain kärsivät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1801452
- 851293
- 1041038
- 48869
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40753Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83636Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7636Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30566Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.89553Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44542