Useampi vuosi tapeltu Husse 445 kanssa ja enää ei tuota merkkiä tule. Sahan pitäisi olla jopa ns. isäntälinjan peli, mutta käyntiin tuota ei oikein saa millään. Käynnistin purettu varmaan 50 kertaa plus liike antoi toisen samanlaisen sahan, jossa sama vika. Naru jää ekalla nykäisyllä pitkäksi, avaat kopan, löysytät keskimutterin, naru palautuu ja uusi yritys. Joskus saa jo kolmannen avaamisen jälkeen käyntiin!
Mikään ei ole rikki, puhdistettu huolellisesti....ei tajua. Muutenkin tavattoman jäykkä vedellä käyntiin.
Paska laatusaha Husse
10
169
Vastaukset
- Anonyymi
Ja mitähän seuraavaksi?
- Anonyymi
Stihl voisi olla, vaikka aika kallis. Luultavasti halvemman pään merkit ovat ihan ok, kunhan ei halpahallitavaraa osta. Makitan merkillä myytävät vaikuttavat ihan asiallisilta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Stihl voisi olla, vaikka aika kallis. Luultavasti halvemman pään merkit ovat ihan ok, kunhan ei halpahallitavaraa osta. Makitan merkillä myytävät vaikuttavat ihan asiallisilta.
makitan olisi kannattanut pysyä sähkötyökaluissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
makitan olisi kannattanut pysyä sähkötyökaluissa.
Makita on entinen Dolmar, vai kuinka? Ei nyt ihan sekundaa ainakaan minun mielestäni ja voi olla omatoimiselle metsää hoitavalle
ja polttopuuta enemmän tekevälle tyypille soiva peli. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Makita on entinen Dolmar, vai kuinka? Ei nyt ihan sekundaa ainakaan minun mielestäni ja voi olla omatoimiselle metsää hoitavalle
ja polttopuuta enemmän tekevälle tyypille soiva peli.Makita on omistanut dolmarin kauan. Ei kannata paitsi jos saa halvalla.
- Anonyymi
Itse kyllästyin Husqvarnan sahaan sen jälkeen, kun uuden sahan MUOVINEN bensapumppu suli ihan normaalissa työssä. Lohjanharjun Konepalvelu Oy kieltäytyi pistämästä uutta osaa takuuseen.
Ei ole paljon ollut asiaa kyseiseen liikkeeseen. En ole myöskään ostanut yhtää Husua sen jälkeen.
Pärkkele, muoviosia työkalussa paikassa mikä ottaa lämpöä! - Anonyymi
Kaikissa sahoissa on MUOVINEN bensapumppu. Ei auta vaikka vaihtaisi merkkiä. Jos sen saa sulamaan niin ei ole kyllä takuuehtojen mukaista käyttöä.
- Anonyymi
HÖPÖ HÖPÖ Esimerkiksi Dolmar-Makitassa kyseinen osa on metallia.
Jos viiden pihdan ja yhden kitukasvuisen ponderosamännyn kaato ei ole takuuehtojen mukaista, niin sitten ei menny takuuehtojen mukaan.
Minä en osta sahaa, jos se kestää alle kuuden puun kaadon. P@$k@ kone ja samat sanat sen myyneestä liikkeestä.- Anonyymi
Ei ole. Raivopäissäsis luulet vaan. Kaikissa muovia myös makitassa.
- Anonyymi
Muovinen öljypumppu voi olla mahdollista sulaa mutta siihen tarvitaan todellinen tunari.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33911836IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3597986Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut933173Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?982268Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1562229Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?81666- 1101271
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin551113Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26908Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta60803