Onko kellään kokemusta diana trailscout Ilmakosta, oon ajatellu ostaa sellasen, mut siinä piippu on nostettu tukista ylöspäin ja vain takatähtäin tukemassa piippua. Pysyyköhän piippu miten helposti suunnassaan, luusisi helposti kääntyvän pienestäkin kolauksesta.
Kelluva piippu
10
355
Vastaukset
- Anonyymi
Eihän piipun suunta muutu kolhaisusta, jos se on tuettu takatähtäimestä. Jos takatähtäin, piippu ja etutähtäin liikkuvat yhdessä, niin asella osuu siihen mihin tähdätään.
- Anonyymi
Mulla ei ole sellaista asetta vielä ollut jonka piippu olisi kiinni lukkorungossa takatähtäimen avulla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mulla ei ole sellaista asetta vielä ollut jonka piippu olisi kiinni lukkorungossa takatähtäimen avulla.
Tuossa ilmakossa piippu ei ole kiinni lukkorungossa takatähtäimen avulla, vaan piippu on kiinni lukkorungossa ja kulkee takatähtäimen jalan läpi.
- Anonyymi
Onkos se piippu puuta kun kelluu😂
- Anonyymi
Oletko jotenkin tyhmä vai yksinkertainen kun kysyt tuollaista?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko jotenkin tyhmä vai yksinkertainen kun kysyt tuollaista?
Yksinkertaisesti hyvin viisas.
- Anonyymi
Piippu voi hyvin olla vain takaosastaan tuettuna, sillä silloin se pääsee laukauksen paineesta vapaasti värähtelemään. Jos piippu on etutukissa kiinni, ei värähtely ole vapaata ja tukin jännitykset vääntävät piippua. Muutoinkin etutukki on yleensä sen verran notkea, ettei se muutoinkaan tarjoaisi kunnon tukea.
Ei ole tyhmiä kysymyksiä, jos ne tietämättömyyttään kysytään. Typeriä vastailijoita ja trollaajia näyttää olevan sitäkin enemmän. - Anonyymi
Piippu on nostettu irti tulosta siksi ettei se ruostu! Piippu jos makaa kiinni tukissa niin sateella jää aina vettä tukin ja piipun väliin eikä pääse kuivumaan.
- Anonyymi
Jos piippu kelluu niin sen täytyy olla joko kuivaa puuta tai muuta joka pysyy veden pinnalla.
- Anonyymi
Lapset nukkumaan...pikkukakkonen on jo ajat sitten lopu.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 962159
- 1291398
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.231360Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau291308- 681223
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3371038- 89965
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?56914- 122797
- 82786