Kelluva piippu

Anonyymi

Onko kellään kokemusta diana trailscout Ilmakosta, oon ajatellu ostaa sellasen, mut siinä piippu on nostettu tukista ylöspäin ja vain takatähtäin tukemassa piippua. Pysyyköhän piippu miten helposti suunnassaan, luusisi helposti kääntyvän pienestäkin kolauksesta.

10

307

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eihän piipun suunta muutu kolhaisusta, jos se on tuettu takatähtäimestä. Jos takatähtäin, piippu ja etutähtäin liikkuvat yhdessä, niin asella osuu siihen mihin tähdätään.

      • Anonyymi

        Mulla ei ole sellaista asetta vielä ollut jonka piippu olisi kiinni lukkorungossa takatähtäimen avulla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mulla ei ole sellaista asetta vielä ollut jonka piippu olisi kiinni lukkorungossa takatähtäimen avulla.

        Tuossa ilmakossa piippu ei ole kiinni lukkorungossa takatähtäimen avulla, vaan piippu on kiinni lukkorungossa ja kulkee takatähtäimen jalan läpi.


    • Anonyymi

      Onkos se piippu puuta kun kelluu😂

      • Anonyymi

        Oletko jotenkin tyhmä vai yksinkertainen kun kysyt tuollaista?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oletko jotenkin tyhmä vai yksinkertainen kun kysyt tuollaista?

        Yksinkertaisesti hyvin viisas.


    • Anonyymi

      Piippu voi hyvin olla vain takaosastaan tuettuna, sillä silloin se pääsee laukauksen paineesta vapaasti värähtelemään. Jos piippu on etutukissa kiinni, ei värähtely ole vapaata ja tukin jännitykset vääntävät piippua. Muutoinkin etutukki on yleensä sen verran notkea, ettei se muutoinkaan tarjoaisi kunnon tukea.

      Ei ole tyhmiä kysymyksiä, jos ne tietämättömyyttään kysytään. Typeriä vastailijoita ja trollaajia näyttää olevan sitäkin enemmän.

    • Anonyymi

      Piippu on nostettu irti tulosta siksi ettei se ruostu! Piippu jos makaa kiinni tukissa niin sateella jää aina vettä tukin ja piipun väliin eikä pääse kuivumaan.

    • Anonyymi

      Jos piippu kelluu niin sen täytyy olla joko kuivaa puuta tai muuta joka pysyy veden pinnalla.

      • Anonyymi

        Lapset nukkumaan...pikkukakkonen on jo ajat sitten lopu.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      92
      3934
    2. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      92
      2019
    3. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      87
      1823
    4. Nuorempi mies

      Olen tänään ajatellut sua paljon, miten toimittaisiin makuuhuoneessa jne! 😏🔥
      Ikävä
      144
      1702
    5. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      108
      1561
    6. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      167
      1551
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      65
      1488
    8. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      167
      1452
    9. Jos siis saamme

      Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j
      Ikävä
      100
      1364
    10. Onko sinulla

      Joku nyt huonosti? :(
      Ikävä
      86
      1317
    Aihe