Pohdintoja energiahoidoista

Anonyymi

Käytännössä ihminen koostuu atomeista, jotka taas koostuvat kvarkeista joita pienempiä alkeishiukkasia ei ole ainakaan toistaiseksi löydetty tieteellisillä metodeilla. Energiahoidoilla manipuloidaan tukkiutuneita energiavirtoja virtaamaan vapaammin.

Minulla on kehossani hermovaurio jolle olen itse antanut käsilläni energiahoitoa koska ns. länsimaisen lääketieteen keinot ovat vähissä kun hermot ovat vaurioituneet. Lähinnä pitäisi vain syödä kipulääkkeitä.

Olen pitänyt kättä hermovaurion päällä siinä toivossa että se muokkaisi hermovauriossa olevien vaurioituneiden hermosolujen atomeita vastaamaan terveen käden hermosolukkoa vastaavaksi.

Mielestäni itse-energiahoidon tulokset ovat olleet positiivisia ja oloni on kohentunut melko lyhyessä ajassa kun olen vain pitänyt kättä hermovaurion päällä, niin kauan kuin kipu on antanut vastaan.

Koska parempaakaan hoitoa ei ole saatavilla niin pitää kokeilla epävirallisempia hoitokeinoja, enkä usko että muutamasta akupunktiokerrastakaan olisi paljoakaan apua. Toisaalta sitäkin voisi kokeilla. Jos länsimainen lääketiede ei pysty parantamaan esim. hermovaurioita niin kyllä kannattaa kokeilla muitakin keinoja sillä keho koostuu atomeista jotka ovat energiasidoksessa toisiinsa.

Solut koostuvat myös atomeista ja solujen atomeita voi manipuloida energiahoidoilla.

Radioaktiivisesta säteilystä saadut sairaudet toimivat periaatteessa hieman samalla tavalla kuin energiahoidot. Voimakkaasti radioaktiivisesti säteilevä objekti manipuloi kehon solujen atomeja niin että sinne kehittyy syöpiä, palovammoja, yms.

Itselläni tavoite energiahoidossa on muokata vaurioituneiden solujen atomeita, terveiden solujen atomeiden avulla, niin että vaurioituneeseen kohtaan sekä aivoihin syntyisi uutta tervettä hermosolukkoa

7

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mietityttääkö koskaan mikä on tuon ”voiman” todellinen lähde...? Susi lampaan vaatteissa..

      • Anonyymi

        Hörhöuskovaiset elävät itsekin luonnon antamalla energialla. Mm. kristinusko on jarruttamassa ihmisten itsehoitoja.
        Vastikketon huijaaminen ja rahastaminen on rikollista, mutta kokeneet ihmiset osaavat erottaa ne aidoista hoitomuodoista.


      • Anonyymi

        Eikö se ole ihan luonto, mikä on energian alkulähde, mikä on sitten luonnon alkulähde niin se onkin sitten tuntematon mysteeri


    • Anonyymi

      Mistä sinä tiedät, että sinulla itselläsi tai energiahoitajalla on kyky hallita atomeja juuri toivotulla tavalla? Vastaavastihan voisi käydä niin, että atomeissa tapahtuisikin jotain negatiivista, joka romuttaa terveyttä lisää.

    • Anonyymi

      "Solut koostuvat myös atomeista ja solujen atomeita voi manipuloida energiahoidoilla."

      Ns. "energiahoidoissa" ei ole havaittu välittyvän minkäänlaista energiaa. Atomien manipulointiin sitä tarvittaisiin. "Energiahoidoilla" ei ole vaikutusta atomeihin.

      "Radioaktiivisesta säteilystä saadut sairaudet toimivat periaatteessa hieman samalla tavalla kuin energiahoidot. Voimakkaasti radioaktiivisesti säteilevä objekti manipuloi kehon solujen atomeja niin että sinne kehittyy syöpiä, palovammoja, yms."

      Radioaktiivinen säteily on energiaa ja se voi siis atomeihin vaikuttaa, kuten vaikuttaakin. "Energiahoidot" eivät toimi periaatteessakaan samoin koskapa eivät toimi ollenkaan.

    • Anonyymi

      Kyllä energiahoidot on mielestäni pakko olla totta, Mikael Rissanenkin niitä uskoo.

    • Anonyymi

      Minäkin harrastan energiahoitoa itselleni. Käyn myös energiahoitajalla. Olen huomannut, että myös itsehoidosta on apua, joskaan se ei minulla ainakaan vielä ole yhtä voimakasta kuin hoitajalla. Olen saanut apua unettomuuteen ja alaselän, lonkan ja polven kipuun. Tunnen hoidon voimakkaasti. Hoitajat kädet tuntuvat kuumilta ja lonkassa ja polvessa tuntuu liikettä, koko jalassa nykimistä, välillä alaselkä ja jalka on kuin tunnoton. Hoidon jälkeen mahtavan hyvä olo ja myös nukun hyvin pitkän aikaa. Nykyään tarvii käydä vain muutaman kerran vuodessa, aluksi kävin viikottain, sitten vähitellen harvensin. Ja tuo itsehoito alkoi toimia jo muutaman hoitokerran jälkeen ja on vähitellen voimistunut. Mukavaa, kun pystyy taas harrastamaan liikuntaa, eikä tarvi särkylääkkeitä ollenkaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      190
      9569
    2. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      30
      4341
    3. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      105
      3898
    4. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      95
      3789
    5. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      200
      3266
    6. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      18
      2805
    7. Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle

      Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos
      Ikävä
      122
      1347
    8. Mihin rakastuin sinussa?

      Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its
      Ikävä
      66
      1277
    9. Mistä tietää että mies on kiinnostunut?

      Millaisista merkeistä olette huomanneet?
      Ikävä
      90
      1144
    10. Anssi Heikkilä umpirehellisenä - Rankka yö TTK-yllätystippumisen jälkeen!

      Minkä parin tai kenen olisi mielestäsi pitänyt tippua TTK:sta? Tämä oli kyllä todellinen yllätys, että Mira Luoti ja A
      Tanssii tähtien kanssa
      15
      1131
    Aihe