kesäkissan tai kollin astumaan puutarhaanne tai kotiinne. Jos otatte, muistakaa ruokinta, muuten ei karva kiillä ;))
miau kalle---------p
Aiotteko ottaa
12
803
Vastaukset
- TipuJuu
...luulin varanneeni kollikisan jo kesäksi..Sullon lyhyt mjuisti..Hik..kaava Tipujuu..
Nou hätiä mitiä, laitan uuden ilmoituksen paikallislehteen..Kjallen paikka auki! Otetaan kesäkotiin kollikissa. Leikkaamaton..*naur*- kalle-p
minua ei pääse rapsuttamaan muut kuin sinä ;)
Ole huoleti... kehrään vain sulle :D
rauhoitettu kolli kalle-p - Tipujuu
kalle-p kirjoitti:
minua ei pääse rapsuttamaan muut kuin sinä ;)
Ole huoleti... kehrään vain sulle :D
rauhoitettu kolli kalle-pJa siemaisen sille..Ja silitän. *jää kuuntelkemaan kehräystäsi*???
- (.)Y(.)
asumaan, eikä astumaan.. :DDD
Ruokkia pitää, sitä kesäkissaakin.. ;))
Kissaa en huoli, nurkkiini k*********n.. :DDD
Koira on, mun suosikki...- kalle-p
sanonta ole jotenkin näin...
Talo ilman aitanpolulla astuvaa kesäkollia on kuin talo jossa emäntä on kuin seipään niellyt.... - (.)Y(.)
kalle-p kirjoitti:
sanonta ole jotenkin näin...
Talo ilman aitanpolulla astuvaa kesäkollia on kuin talo jossa emäntä on kuin seipään niellyt....sun kanssasi.. :DDD
..*nauran kippurassa*... - kalle-p
(.)Y(.) kirjoitti:
sun kanssasi.. :DDD
..*nauran kippurassa*...pena-leidi pöksyihin :DDD
Jos sulle on....
siis pena-leidejä tai housuja :DDD *huokaa* - (.)Y(.)
kalle-p kirjoitti:
pena-leidi pöksyihin :DDD
Jos sulle on....
siis pena-leidejä tai housuja :DDD *huokaa*ne housut.. :DDD
Vai, unohtukohan ne?...
Kalle, se on tena- leidi.. :DDD
Jos nauratat lisää, niin niitäkin kohta tarvitaan.. :DDD
ruoja, holotnaa lykkäsit.
Täss muas o liikoo pentuloitte lykkääjii
ja se kylän kolli - ei perskule - nyt ruvvettii
terottaa nipsauslaitteita ja piästetää kolli
kutinast erroo.- PalNia
Aikeissa olen ottaa kolmen kuukauden pestin kissan hoitajattarena.;)) Kissa että minä saamme vaihtelua toisistamme ja syksyllä *pikkunarttu* pääsee talvikotiinsa broidini luo. Onneksi kisuli on sisäkissa, joten se saa tottua oleilemaan lasitetulla parvekkeella.;))
Sinunlaista kollia on mahdoton saada pysymään uskollisena edes kesäaikaan, vaikka minkälaista herkkua olisi tarjolla.;))))))) aina silloin tällöin hyvää ruokaa; ja muutenkin hyvää hoitoa ;))
- bag_gie
ympärivuotisia on jo usiampi kappale joten eipä taida meille enää mahtua ;DD
Totta kait ruokonta pitää muistaa samoin kuin rapsuttelu ja hyvänä pito. Ei muuten karva kiillä eikä rukki kehrää.
Muistutuksena vielä kaikille:
Elä ota kesäkissaa, Suomessa on kylmä talvi :(
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam2446176Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.555007KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa104306Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on123051Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni1243042Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,812517Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu1212466Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella
Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/1901699- 461659
- 691476