1.Kuinka annetaan kissalle pilleri?
-Nosta kissa syliin ja pitele sitä vasemmalla käsivarrellasi kuin pitelisit lasta.Aseta oikea etusormi ja peukalo kissan suun molemmin puolin ja paina hellästi poskia samalla kun pidät pilleriä oikeassa kädessä.Kun kissa avaa suunsa,pudota pilleri suuhun.Anna kissan sulkea suunsa ja nielaista.
-Nosta pilleri lattialta ja kissa sohvan takaa.Pitele kissaa vasemmalla käsivarrellasi ja toista prosessi.Hae kissa makuuhuoneesta ja heitä pehmennyt pilleri pois.
-Ota uusi pilleri pakkauksesta ja pitele kissaa vasemmalla käsivarrellasi ja pidä kiinni takajaloista lujasti vasemmalla kädelläsi.Pakota kissan leuat auki ja työnnä pilleri suun takaosaan oikealla etusormellasi.Pidä kissan suuta kiinni laskien samalla kymmeneen.
-Poimi pilleri akvaariosta ja kissa vaatekaapin päältä.Huuda puoliso sisään pihalta.Polvistu lattialle pitäen kissaa kiilattuna lujasti polviesi väliin pitäen kiinni etu-ja takakäpälistä.Älä välitä kissan matalasta mouruamisesta.Käske puolison pitää kiinni kissan päästä samalla kun tunget puista viivotinta kissan suuhun.Liu´uta pilleri suuhun viivotinta pitkin ja hiero kissan kurkkua voimakkaasti.
-Hae kissa verhotangolta ja ota uusi pilleri pakkauksesta.Pistä muistiin uuden viivottimen osto ja verhojen korjaus.Lakaise rikkoutuneet koriste-esineet takasta ja laita ne syrjään myöhempää liimausta varten.
-Kääri kissa isoon pyyhkeeseen ja pyydä puolisoasi makaamaan kissan päällä niin että sen pää juuri ja juuri näkyy puolison kainalon alta.Pistä pilleri mehupillin päähän, pakota kissan suu auki lyijykynällä ja puhalla mehupilliin.
-Varmista lääkepaketista ettei pilleri ole vaarallinen ihmiselle.Juo lasi vettä että saat maun pois suustasi.Laita laastari puolison käsivarteen ja pese veri pois matosta kylmällä vedellä ja saippualla.Hae kissa naapurin halkoliiteristä.
-Ota uusi pilleri.Laita kissa kaappiin ja sulje ovet kaulan kohdalta niin että pää jää näkyviin.Pakota suu auki jälkiruokalusikalla.Ammu pilleri kissan kurkkuun kumirenksulla.
-Hae ruuvimeisseli työkalupakista ja kiinnitä ovi takaisin saranoilleen.Laita kylmäkompressi poskellesi ja tarkista rokotuskortistasi viimeisen jäykkäkouristusrokotuksen päivämäärä.Heitä T-paita roskiin ja hae toinen paita makuuhuoneesta.Soita palokunta hakemaan kissa puusta tien toiselta puolelta.Pyydä anteeksi naapurilta, joka törmäsi aitaan väistäessään kissaa.
-Ota viimeinen pilleri paketista.Sido kissan etu- ja takakäpälät yhteen puutarhalangalla ja sido se kiinni ruokapöydän jalkaan.Etsi paksut näppylähanskat vajasta.Pakota kissan suu auki pienellä jakoavaimella.Työnnä pilleri suuhun ja iso fileepihvinpala perässä.Pidä päätä pystyasennossa ja kaada puoli litraa vettä kurkkuun jotta pilleri huuhtoutuu alas.
-Pyydä puolisoa viemään sinut ensiapuun ja istu rauhallisesti hiljaa kun tohtori tikkaa sormesi ja käsivartesi sekä poistaa pillerin jämät oikeasta silmästäsi.Poikkea kotimatkalla huonekalukauppaan ostamaan uusi ruokapöytä.
-Soita eläinlääkärille ja pyydä kotikäyntiä.
2.Kuinka annetaan koiralle pilleri?
-Kiedo pilleri pekoniin.
-Se siitä!
Miten lääkitä kissa ja/tai koira?
9
2920
Vastaukset
- man
joo kuule ryydman, ei noita sun ``vitsejä`` jaksa ees lukea, että parempi ku et lähettäis enää niitä. jookosta?
- Ryydman
Ole perskele sit lukematta,ei kukaan pakota!Tai voisit kyllä olla tulematta koko palstalle jos ei huumori riitä moiseen!
- -_-
Ryydman kirjoitti:
Ole perskele sit lukematta,ei kukaan pakota!Tai voisit kyllä olla tulematta koko palstalle jos ei huumori riitä moiseen!
no ei minustakaan noissa sun jutuissa oo hurraamista. silkkaa tilan turhaa viemistä
- Ryydman
-_- kirjoitti:
no ei minustakaan noissa sun jutuissa oo hurraamista. silkkaa tilan turhaa viemistä
Mitäs ihmeen älämölöä täältä kuuluu???
- huruakka
Ryydman kirjoitti:
Mitäs ihmeen älämölöä täältä kuuluu???
Älä välitä,jos ei huumori riitä niin voi-voi.On täällä PALJON tyhmempiä.
- Janezki
Ryydman kirjoitti:
Mitäs ihmeen älämölöä täältä kuuluu???
Toi oli vanha juttu mut musta aivan loistava! Kissaihmiset ainakin tajuaa vitsin.
- TaikaröNsy
-_- kirjoitti:
no ei minustakaan noissa sun jutuissa oo hurraamista. silkkaa tilan turhaa viemistä
..eihän täällä pitänyt olla lainattuja juttuja,,vai saako olla...laita ainakin lainausmerkit kun lainaat toisten kirjoittamaa tarinaa..olen lukenut tuon jo muualta...ei muuten..minusta se on hyvä juttu..ja melkein totta..muttei meillä pidä paikkaansa..meillä jokainen tietää lääke-aikansa..
- Wilma
Kyllähän näitä monikin lukee.. Tämän kyseisenkin on lukenut jo yli 1700 tyyppiä.. Tai sitten joku suuri fani on vieraillut täällä useampaan otteeseen..=)
Ja eiköhän tänne kaikkien vitsit mahdu!
- anneli74
ja aivan sama mulle mistä kopsattu. Tänään en oo nauranu paremmin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986298KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3555795Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602783Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072218Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071908- 1251754
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811300- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331098