Ravintoloille täydet korvaukset sulusta,henkilöstöketku jää nuolemaan näppejään

Anonyymi

Henkilöstöketku voi keskittyä koronan levitykseen

28

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko aloittajalla paha olo ?

      • Anonyymi

        Koronakuningas onko kaikki hyvin?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Koronakuningas onko kaikki hyvin?

        Ravintolasta on tehty tutkintapyyntö poliisille. Jämsen-Turkki sanoo, että tutkinnanjohtaja on ollut yhteydessä kyseiseen ravintolaan ja pelisääntöjä on tarkennettu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ravintolasta on tehty tutkintapyyntö poliisille. Jämsen-Turkki sanoo, että tutkinnanjohtaja on ollut yhteydessä kyseiseen ravintolaan ja pelisääntöjä on tarkennettu.

        Rajoituksia vastaan kapinoiva baari joutui viranomaisten syyniin – ravintolat käräyttelevät nyt toisiaan: "Ihmiset soittavat hätäkeskukseen"


    • Anonyymi

      Etelä-Suomen aluehallintovirasto aikoo pitää silmällä henkilöstöravintolaksi muutettua ja kohun keskelle joutunutta baaria Imatralla.

      Muun muassa Yle kertoi viime viikolla, että Imatralla toimiva Bar Q muutti ravintolansa henkilöstöravintolaksi ja aikoo palkata työntekijöikseen jopa 500 työntekijää.

    • Anonyymi

      Palkkakulut korvataan kokonaan ja vuokrasta 70 % .. https://yle.fi/uutiset/3-11843132

    • Anonyymi

      Tässä mielenosoituksessa oli mukana porukkaa myös täältä Etelä-Karjalasta. Mutta näiden mukana olleiden mahdollinen tartunta ja altistuminen ei aloittajaa huoleta, kun hänen henkilökohtainen kaunansa on kohdistettu yhteen ihmiseen.

      https://yle.fi/uutiset/3-11848222

      • Anonyymi

        Tuollaki yks urpo mikä alussa linnottautu kotiinsa ja kiels käymästä kylässä ja nyt hilluu tuol maskittomuude puolesta hävettää olla tyypin kaveri!!!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuollaki yks urpo mikä alussa linnottautu kotiinsa ja kiels käymästä kylässä ja nyt hilluu tuol maskittomuude puolesta hävettää olla tyypin kaveri!!!

        Ovatko nuo persuja mitkä kieltäytyvät maskeista


    • Anonyymi

      Sielä on varmaan ollut hauskaa kun on niin viisaan näköisiä ihmisiä 😂😂😂

      • Anonyymi

        Porkkanalla on kokeiltu, mutta keppiä tulee entistä enemmän, kun ei mene joillain jakeluun.


    • Anonyymi

      Työttömyyskorvaukset tulisi lopettaa kokonaan ja laittaa nekin rahat kehitysapuun afrikkaan.

      • Anonyymi

        Persu kävi ulisemaan! Sinä voit omasi laittaa ihan mihin haluat.


      • Anonyymi

        Hui! Olet aika hurjimus😂 Perus ulinaa ja sananhelinää!


    • Anonyymi

      Etelä-Karjalassa on todettu perjantain ja sunnuntain välisenä aikana yhteensä 52 uutta koronavirustartuntaa.

      Sosiaali- ja terveyspiiri Eksoten tilastojen mukaan perjantaina todettiin 20, lauantaina 11 ja sunnuntaina 21 uutta koronatartuntaa.

      Sairaalahoidossa olevien koronapotilaiden määrä on noussut yhteensä 13:een, mikä on suurin määrä Etelä-Karjalassa tähän asti.

    • Anonyymi

      EKSOTE. Koronavirustartunnan voi saada Etelä-Karjalassa tällä hetkellä mistä tahansa.

      • Anonyymi

        Jääkää ny kotio hyvät immeiset


    • Anonyymi

      Ei kun kesä festareita ja Imatran ajoja odotellessa 🥃 !

    • Anonyymi

      No, onneksi on Saimaa ja paljon saaria missä voi nauttia...!

    • Anonyymi

      Koronatilanne Etelä-Karjalassa hälyttävä – tehohoitopaikat täynnä, HUSista ei voida enää ottaa potilaita

      Lähes kaikki tehohoitopaikat ovat koronatautipotilaiden käytössä. Viikonloppuna tehohoitoa tarvinneita koronapotilaita vietiin muihin sairaaloihin.

      • Anonyymi

        Ei ne tartunnat ole sieltä ravintolasta lähtöisin.


    • Anonyymi

      Terveyden ja hyvinvoinnin laitoksen tiistaina julkaisemien tietojen mukaan Suomessa on todettu 640 uutta koronatartuntaa. Maanantaina uusia tartuntoja raportoitiin 430, sunnuntaina 520 ja lauantaina 856.

      Viimeisten kahden viikon aikana on raportoitu 1 136 tartuntaa enemmän kuin edellisten kahden viikon aikana.

      Yhteensä tartuntoja on koko pandemian aikana todettu Suomessa nyt 72 713.

      • Anonyymi

        Huomenna pitäisi olla enemmän taas...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Huomenna pitäisi olla enemmän taas...

        Onneksi pelon lamaannuttaneet tule hakeutumaan duuniin ainoaan oikeaan Imatran henkilöstöravintolaan!


    • Anonyymi

      Koronaketku hakee hyväksyntää uutisvuoksessa kierolle välistäveto tempulleen

    • Anonyymi

      Siellä pitää aina kusta lavuaariin, kuten ennenkin.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      469
      8447
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      119
      5810
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      255
      4752
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      56
      4589
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      62
      4099
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3920
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      167
      3732
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      90
      1688
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      93
      1192
    10. Mikä on viimeisin asia

      mitä olen sinulle kertonut?
      Ikävä
      42
      857
    Aihe