Aprilia SR 50 R 2t (E4) kuristukset (vm 2019-2020)

Anonyymi

Kertokaahan asiantuntijat mitä kaikkea uudesta/uudenkarheasta Aprilia SR 50 R 2t (E4) skootterista on kuristettu variaattorin prikan lisäksi. Ja laittakaa myös ohjeita poistamiseksi tai moottorin toiminnan parantamiseksi. Onko esim. ilmanottoa kuristettu, miten putki, onko suutin pienehkö, onko kierrokset rajoitettu sähköisesti jne. jne. Keskustelu on vapaa alkamaan, joten kiitokset jo etu käteen!

5

222

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä aloitus. Onko uudessa E4 versiossa oikeasti jotkut lukkopultit ettei sais variaattorin koppaa auki ja ”kiinteä prikka” siinä liukuholkissa? Näin kertoi huhut. Mulla tulossa tollanen mopo niin alko jo hirvittään, jos tarvii heti osia vaihtaa ja erikoistyökaluja pultteihin.

    • Anonyymi

      Aika vähän on näköjään porukoilla tietoa uudemmista vehkeistä.

    • Anonyymi

      Nyt tietoa pöytään! Kiinnostaa ja seuraan.

    • Anonyymi

      Variaattorin prikka on kiinteä. Eli hionta hommiksi ja ”prikka” sileäksi tai uusi holkki ilman prikkaa. Taitaa tuo e4 malli kulkea noin 60 km/h tuon jälkeen, kun se putki vaikuttaa niin paljon enemmän kuin vanhemmissa malleissa. Sellainen mielikuva asiasta olisi.

    • Anonyymi

      Perhana nuo mopot myyty joka paikasta loppuun ja kukaan ei tiedä mitään? No prikka selvisi kiitos siitä, mutta siinäkö se sitten oli?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      181
      2426
    2. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      183
      2004
    3. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      173
      1851
    4. Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!

      Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys
      Maailman menoa
      121
      1681
    5. Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."

      The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise
      Tv-sarjat
      31
      1595
    6. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      121
      1476
    7. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      178
      1199
    8. Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle

      Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su
      Perussuomalaiset
      171
      1185
    9. Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän

      Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c
      Perussuomalaiset
      77
      1133
    10. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      61
      1103
    Aihe