Minsk matkakohteena onko kellään kokemusta?

Anonyymi

Onko kellään kokemusta Minskistä?

Ilmeisen edukas kohde ja lennotkin halpoja Belavian järkkäämänä finskin sivuilta haettuna.

Nim. Minsk-2021

8

380

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Muuan tuttava kävi siellä ennen korona-aikaa. Kertoi paikan olleen myönteinen kokemus ennakko-odotuksiin verrattuna. Miljoonakaupungissa on aina paljon kaikenlaista.

    • Anonyymi

      Ehkä edullinen kohde, mutta matkan järjestelyn muodollisuudet aiheuttavat vaivaa.

      Helsingin Senaatintorilta Minskiin on matkaa Tallinnan kautta 876 km, Kolariin 923 km.

      • Anonyymi

        Uuvatti antoi väärää tietoa, Senaatintorilta Tallinnan kautta Kolariin on matkaa 1093 km. Senaatintorin ja Tallinnan etäisyys on 85 km ja saman verran takaisin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Uuvatti antoi väärää tietoa, Senaatintorilta Tallinnan kautta Kolariin on matkaa 1093 km. Senaatintorin ja Tallinnan etäisyys on 85 km ja saman verran takaisin.

        Järjen 'jättiläinen' taas esittelee "tietojaan". Lopeta jo!!!!


    • Anonyymi

      Matkustin heinäkuussa bussilla Tallinasta Minskiin, sinne pääsi ilman viisumia kun osti lipun kansainväliseen konserttiin, lippu toimi viisumina, tietysti piti ostaa myös matkavakuutus. Matka Tallinasta Minskiin kesti noin 28h , rajalla meni aikaa 4h. Vaihdot Riikassa ja Vilnassa. Minsk on täysin länsimainen suurkaupunki. Ihmiset ovat ystävällisiä, mutta keskustelu oli hankalaa, hyvin harva puhui muita kieliä kuin venäjää. Suosittelen matkustamaan , mutta se sopii vain kokeneelle matkustajalle, joka ei pelästy tai ylläty vaikeista tilanteista. mm. rajamuodollisuudet ovat hankalia, paljon vaikeampia kuin Venäjän rajalla. Lentoja Valko Venäjälle ei ole joten ainut reitti on bussimatka. Edestakaiset liput maksoi noin 100 euroa.
      Nim. Minsk-2023

      • Anonyymi

        Olen lähdössä Minskiin heinäkuussa, minulla on vuoden viisumi. Mahtava kaupunki, ihan länsimainen tunnelma.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olen lähdössä Minskiin heinäkuussa, minulla on vuoden viisumi. Mahtava kaupunki, ihan länsimainen tunnelma.

        Minsk on yksi euroopan superkohteista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minsk on yksi euroopan superkohteista.

        Löytyy edullista olutta ja suosittu drinkki on valkovenäläinen.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin sinussa haluan koskea

      Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
      Ikävä
      44
      2369
    2. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

      IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
      Maailman menoa
      266
      2260
    3. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      115
      1604
    4. Toisen ihmisen sydämellä

      leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
      Ikävä
      146
      1320
    5. On tämä meidän ikäero jo turhan suuri

      Kannattaisi tutustua samanikäisiin.
      Ikävä
      115
      1267
    6. Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."

      Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://
      Suomalaiset julkkikset
      27
      1157
    7. PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan

      kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki
      Ammattiliitot
      141
      1150
    8. Millaisena luonteena

      Pidät kaivattuasi??
      Ikävä
      74
      1039
    9. Mitä ajattelet kun

      Katsot kaivattuasi silmiin? Mitä näet silmissä?
      Ikävä
      66
      1007
    10. Olen otettu, mutta turhaan kulta testailet

      Sinua minä vaan ❤️
      Ikävä
      70
      970
    Aihe