Keittiön puupinta pilallako?

Meillä keittiössö puupinnat.Hana liikuu juuresta, jos vahvemmin kääntää vipua, josta vesi tuler.Nyt puupinnassa hanan takana tummaa ja valkoista! Apua, onko hometta ja pilalla? Remppaan ei ois varaa, mikä avuksi?
Erittäin huolissaan!:'(
1158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Esinnäkin tason alapuolella on hanassa mutteri, jonka kiristämällä, se liikkuminen loppuu. kiritys ei välttämättä ole iohan simppeli homma, Ennen kiristystä oliei ehkä suutä löysätä lisää, että saat läpiviennin puhdistettua kunnolla, jollaoin hana kiristettäessä tiivistyy tasoa vasten, vaatiiko silikonin, se ken korjaa, niin asian voinee päätellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Meillä keittiössö puupinnat.Hana liikuu juuresta, jos vahvemmin kääntää vipua, josta vesi tuler.Nyt puupinnassa hanan takana tummaa ja valkoista! Apua, onko hometta ja pilalla? Remppaan ei ois varaa, mikä avuksi?
Erittäin huolissaan!:'(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu