Lapsiperhe Tsekkiin?

Onko Tsekissä mitään kivoja kohteita lapsiperheille? Ei Prahassa, vaan jossain muualla? Pienet lapset ei ehkä jaksa kiinnostua pelkästään kulttuurista ja nähtävyyksistä.
2461
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Prahan laitamilla sijaitsee eläintarha, joka on perustettu vuonna 1931 ja se kuuluu Euroopan kauniimpiin eläintarhoihin. Alue on 64 hehtaarin kokoinen, ja siellä on lukuisia harvinaisia eläimiä. Tämä paikka on varmasti lapsille kiinnostava!

Äänestä
  • Se oli huikaiseva kokemus, jopa kahdelle kolmikymppiselle aikuiselle. Eläintarhassa kuluu helpostikin päivä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hanni kirjoitti:

Onko Tsekissä mitään kivoja kohteita lapsiperheille? Ei Prahassa, vaan jossain muualla? Pienet lapset ei ehkä jaksa kiinnostua pelkästään kulttuurista ja nähtävyyksistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu