äidiksi haluava

Anonyymi

Hei, olen koittanut etsiä netistä klinikoita, jotka antavat hedelmöityshoitoa itsellisille naisille. En kuitenkaan ole varma saako nykyään julkiselta puolelta, vai onko kaikki klinikat yksityisiä. Etsin klinikkaa Kanta-Hämeen alueelta. Hämeenlinnasta tuskin löytyy mitään, mutta mitä vaihtoehtoja itselliselle naiselle on?

5

853

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Myös siis Kanta-Hämeen lähellä olevat maakunnat käyvät vaihtoehdoiksi.

    • Anonyymi

      Etippä nainen kullia itelles niin ei tarvihe yksinään ruveta putkittamaan, se kun tunnetusti niin rankkaa tuo vanhemmuus

    • Anonyymi

      Et sinä ole itsellinen, vaan itsekäs. Jos olet miesten suhteen niin nirso ettei kukaan kelpaa, niin ei sinusta mitään äitiäkään pidä tulla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      172
      1924
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      76
      1402
    3. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      182
      1364
    4. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      10
      1087
    5. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      39
      1016
    6. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      209
      941
    7. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      94
      804
    8. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      85
      785
    9. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      38
      775
    10. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      49
      745
    Aihe