Terve!
Mistäs löytyisi kunnon tietokoneenkoteloita kunnon koneelle?
Siis emolevy, joka on e-ATX taikka EEB, taikka jonkin palvelimen vanhakin saattaa tulla kyseeseen.
Kiintolevyjäkin saattaa tulla suunnilleen 10 ja muutenkin pitäis olla tilava ja tukeva.
Kunnon kotelo Full-ATX tai EEB
5
864
Vastaukset
- Anonyymi
Tietotekniikkaan sisältyy paljon hienoja lyhenteitä, itse en niiden merkitystä tunne, mutta ihailen ihmisiä joilla on taivaallinen kyky käsitellä niitä.
Eiköhän kauppa ole paras paikka, mistä hankkia, ihan vaan esimerkin vuoksi Verkkokauppa:
https://www.verkkokauppa.com/fi/product/14293/ndsqt/Fractal-Design-Define-7-XL-ATX-kotelo-ilman-virtalahdetta- Anonyymi
Mikäli tarvitseisin kunnon serveritornia tai räkkimallista koteloa, niin suuntaisin katseen Supermicron tuotteisiin. Eivät ole sieltä halvimmasta päästä, mutta laatua noissa riittää senkin edestä.
- Anonyymi
Kaupasta tai SER lavalta. SER lava on paras paikka löytää EEB -kotelo.
- Anonyymi
Mee sä tonkimaan sitä SER-lavaa, ja anna muiden hankkia kotelot ihan rahalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 962179
- 1291398
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.231370Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau291318- 681223
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3371038- 89975
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?56924- 122797
- 82786