Terve!
Mistäs löytyisi kunnon tietokoneenkoteloita kunnon koneelle?
Siis emolevy, joka on e-ATX taikka EEB, taikka jonkin palvelimen vanhakin saattaa tulla kyseeseen.
Kiintolevyjäkin saattaa tulla suunnilleen 10 ja muutenkin pitäis olla tilava ja tukeva.
Kunnon kotelo Full-ATX tai EEB
5
807
Vastaukset
- Anonyymi
Tietotekniikkaan sisältyy paljon hienoja lyhenteitä, itse en niiden merkitystä tunne, mutta ihailen ihmisiä joilla on taivaallinen kyky käsitellä niitä.
Eiköhän kauppa ole paras paikka, mistä hankkia, ihan vaan esimerkin vuoksi Verkkokauppa:
https://www.verkkokauppa.com/fi/product/14293/ndsqt/Fractal-Design-Define-7-XL-ATX-kotelo-ilman-virtalahdetta- Anonyymi
Mikäli tarvitseisin kunnon serveritornia tai räkkimallista koteloa, niin suuntaisin katseen Supermicron tuotteisiin. Eivät ole sieltä halvimmasta päästä, mutta laatua noissa riittää senkin edestä.
- Anonyymi
Kaupasta tai SER lavalta. SER lava on paras paikka löytää EEB -kotelo.
- Anonyymi
Mee sä tonkimaan sitä SER-lavaa, ja anna muiden hankkia kotelot ihan rahalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 866338
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303793törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283160Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691716- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46959Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11956Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859