Ongelma on näytön pieneneminen aina, kun painan luuria, joko soittaessa tai vastatessa. Puhelun voi kyllä puhua ja loppumisen jälkeen pieni räpläys palauttaa jonkin ajan kuluttua näytön.
Ongelma ei ole lähestymussensorissa. Sen on Gigantin asiakaspalveluhenkilö testannut, kytkemällä sensorit pois päältä.
Analyysin tulos oli, että käyttöjärjestelmässä bugi.
Pitää vain odottaa uutta kj-päivitysversiota.
Yritin Nokian sivun kautta kysyä, että koska uusi versio olisi luvassa, mutta en onnistunut millään viestin lähettämisessä.
Jos nyt pitää vaikka terveysasemalla varata aika, en sitä voi tehdä, kun en niitä 1,2,3..….valintoja voi tehdä.
Olisiko kenelläkään vinkkejä aiheeseen?
Nokia 7.2 käyttöjörjestelmäpäivityksen jälkeen ongelma
Anonyymi
3
103
Vastaukset
- Anonyymi
Siis pimenemisestä on kyse eikä pienenemisestä.
- Anonyymi
Ota Nokiaan yhteyttä jos auttaisivat ä.
- Anonyymi
Ensihätään, asenna: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.simplemobiletools.dialer se on freeware (saa donateerata), ei tyrkkää mainoksia. Saattaa toimia paremmin. Ei lähettele mitään nettiin kuten Phone appi tekee, tämän lähettelyinnokkuuden näkee asetuksistta (Setup) kummankin appin "App Info":sta, kohdasta "Data usage".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521987
- 621912
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p121445- 611251
- 501219
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41845Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118707Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit88707Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit33678- 40643