Eräs ystäväni väitti että tämä tulee nousemaan huimasti. Jotain kuhinaa on menossa
Kreate group plc
Anonyymi
124548
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Sharevillessä oli juuri jotain juttua tästä yrityksestä
Ai, itse en ole huomannut mitään, mikä nostaisi Kreatean kurssia lähiaikana, jos joku kauppa tulossa, niin näin pitäisikin olla ja on ihan normaalia
Liikenteen sähköistyminen luo lähitulevaisuudessa suuria paineita Infran kehitykseen.
Kaksisuuntainen lataus yms kehityksen tarpeet, myös jouhevuutta on kehitettävä sekä varmistettava sähköverkon riittäminen.
Infrarakentaminen kasvaa varmasti paljon. Ja uusia innovaatioita liikenteeseen tarvitaan turvaamaan välttämätön muutos.
1.6 kuudetta julkistetaan yrityskauppa jota tietyt piirit talon sisällä ovat ihmetelleet suuresti... kurssi laskenee sen myötä jonkin verran.
Ahdistaahan se, jos oma toiminta ei kasva ja firman kasvu tuleekin uudelta toiminnalta.
Aika pienellä panoksella tuolla yritysostolla liikevaihto pystyy kasvamaan parissa vuodessa 100 miljoonalla...
Kimmo immonen epäilyttää miehen ammatti taito puhua kyllä osaa.
Just
kjust
kreate harjoittaa harmaata taloutta siinä määrin että on ihme miten kauan verottajalta ja työsuojelupiiriltä menee aikaa estää kreaten toiminta kokonaan. Hieman olemme saanee jo lopun alkua nähdä kun paljastui tampereen sekoilu. Ja jatkoa seuraa siitä voitte olla varma. kreate tulee kaatumaan vauhdilla
Voi voi - meniköhän nyt armaat roposeni ihan hukkaan...
Inderesillä on sentään vielä tavoitehinta 10,50 €, joten toivo elää...
Kreaten pääomistaja on Hartela, jonka pari muuta firmaa ei ole saanut tilinpäätöstään toimitettua...
EIkös nämä samat sankarit yrittäneet laittaa pörssiin Nordec Group Oyjn. mutta Nordec ilmoitti 29. kesäkuuta 2022 peruuttavansa listautumisannin?
Eikös Ecoupkin ole Hartelan firmoja, eli tämähän on melkein kuin Aktiivisijoittajat-ryhmä:) ?