Hei,
olemme naispari joilla takana jo 9 vuotta yhteistä taivalta, ikää molemmilla 28 v.
Olemme puhuneet puolisoni kanssa lapsesta jo pidemmän aikaa ja miettineet erilaisia vaihtoehtoja raskautua, joista ”muumimuki” menetelmä on jäänyt päällimmäisenä ajatuksena mieleen.
Toiveena meillä olisi, että luovuttaja luopuisi ”oikeuksistaan” lapseen, eikä siis osallistuisi lapsen kasvatukseen, elatukseen tai muuhunkaan.
Luovuttajan tulee olla terve, suvussa ei perinnöllisiä sairauksia.
Kun lapsi joskus tulee kysymään ”isästään”, hänelle kerrotaan ”luovuttajasta” mikäli tämä on mahdolliselle luovuttajalle OK, sen jälkeen lapsi saa itse päättää haluaako olla yhteydessä luovuttajaan.
Olemme molemmat työssäkäyviä ja ostimme hiljattain oman talon, joten lapsi olisi elämäämme enemmän kuin tervetullut❤️
Etsimme luovuttajaa
4
156
Vastaukset
- Anonyymi
Voisin olla kiinnostunut, miten edetään.
- Anonyymi
Moikka!
Ja anteeksi super paljon, etten ole vastannut!
Voisiko sinulle mahdollisesti laittaa sähköpostia ja keskustella asiasta lisää? :)
- Anonyymi
Haluatteko siis edetä, suostun mainittuihin ehtoihin ?
- Anonyymi
Käykääpä kaupassa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?1466354Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1964002PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w4852807- 312761
- 2012375
- 1862089
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1471512- 581334
Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.371304Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?891074