Ei tullu ulkonaliikkumisrajoitukset!

Anonyymi

On se kumma kun muualla Euroopassa rajoitukset onnistuu asettaa mutta ei Suomessa.
Toivottavasti pääsiäisen jälkeen korona iskee sellaisella voimalla että perustuslakivaliokunnan jäsenet kun makaa teholla raatona.
Epäilen kylläkin että koko köydenveto tässä hommassa on vain sitä että saadaan Sanna Marin erotetuksi. Poliittista peliä käydään kansalaisten terveyden kustannuksella vaikkakin ihmisten tulisi itse älytä vähentää liikkumista mutta ei, tukka putkella kohti Lappia pääsiäisenä.
"Hyvä Taivaan Isä, rankaisee tyhmiä päättäjiä ja ihmisiä kovalla kädellä, armahda hallitus ja Sanna Marin sillä he olisivat halunnut liikkumistajoitukset, armahda myös ne henkilöt jotka älyävät itse rajoittaa liikkumista, kuten minä"! Aamen.

9

64

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pysy vaan siellä neljän seinän sisällä ei tule ikävä

    • Anonyymi

      Ei ulkonaliikkumisessa ole juurikaan ongelmaa. Ongelma on sisällä liikkuminen.

      • Anonyymi

        Mikä järjenjättiläisen kärkevä kommentti


    • Anonyymi

      Suomessa tämäkin homma tälläista kermaperseilyä.

    • Anonyymi

      Miljoona kaupunkissa ovat kuin sillit suolassa, tappituntumalla ei voi mitenkään estee leviämistä?

      • Anonyymi

        Pitää katkoa ne tapit pois.


    • Anonyymi

      Etpä taida paljoa asioista tietää. Kerronpa. Itase olin Lapissa hihtämässä ja siellä oli turvalisempaa olla kuin täällä Jyväskylässä. Rinteet väljät ja hissijonoissa pidettiin jöötä. Ravintolat suljettu, joten ruoka tehtiin omassa mökissä, joka oli rinteiden vieressä. Samoin vessakäynnit omassa mökissä. Ei julkisiin kulkuneuvoihin, vaan omalla autolla körötettiin.
      En tarvinnut maskia koko matkalla, kun etäisyydet vähintään 5 metriä. Hyvin meni.
      Sanna marin on täysin kokematon, itsepäinen ja lapsellinen hoitamaan tehtäväänsä, liian kommunistinen sanoisin. Siinävika.

      • Anonyymi

        Voi ääliö kun et tajua että ei Marin yksin asioista päätä. Hyvin monelle tullut sellainen käsitys että Marin päättää kaikesta yksin. Pitäisiköhän sinunkin hieman enemmän tutustua kuinka Suomen hallitus toimii ja tekee päätökset.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voi ääliö kun et tajua että ei Marin yksin asioista päätä. Hyvin monelle tullut sellainen käsitys että Marin päättää kaikesta yksin. Pitäisiköhän sinunkin hieman enemmän tutustua kuinka Suomen hallitus toimii ja tekee päätökset.

        Marinnoidi pyrkii diktaattoriksi. Puhekin on surkeaa. Olemme, katko , päättäneet hallituksessa, katko, että kysymme, katko, nyökyttely, terveyden, katko, asiantuntijoilta, nyökyttely, kuinka, katko, toimimme, nyökyttely, jne jne.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      73
      4271
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      17
      2738
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2487
    4. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      15
      2432
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      109
      2298
    6. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      110
      2194
    7. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2151
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      609
      1946
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1935
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      23
      1683
    Aihe