On se kumma kun muualla Euroopassa rajoitukset onnistuu asettaa mutta ei Suomessa.
Toivottavasti pääsiäisen jälkeen korona iskee sellaisella voimalla että perustuslakivaliokunnan jäsenet kun makaa teholla raatona.
Epäilen kylläkin että koko köydenveto tässä hommassa on vain sitä että saadaan Sanna Marin erotetuksi. Poliittista peliä käydään kansalaisten terveyden kustannuksella vaikkakin ihmisten tulisi itse älytä vähentää liikkumista mutta ei, tukka putkella kohti Lappia pääsiäisenä.
"Hyvä Taivaan Isä, rankaisee tyhmiä päättäjiä ja ihmisiä kovalla kädellä, armahda hallitus ja Sanna Marin sillä he olisivat halunnut liikkumistajoitukset, armahda myös ne henkilöt jotka älyävät itse rajoittaa liikkumista, kuten minä"! Aamen.
Ei tullu ulkonaliikkumisrajoitukset!
9
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Pysy vaan siellä neljän seinän sisällä ei tule ikävä
- Anonyymi
Ei ulkonaliikkumisessa ole juurikaan ongelmaa. Ongelma on sisällä liikkuminen.
- Anonyymi
Mikä järjenjättiläisen kärkevä kommentti
- Anonyymi
Suomessa tämäkin homma tälläista kermaperseilyä.
- Anonyymi
Miljoona kaupunkissa ovat kuin sillit suolassa, tappituntumalla ei voi mitenkään estee leviämistä?
- Anonyymi
Pitää katkoa ne tapit pois.
- Anonyymi
Etpä taida paljoa asioista tietää. Kerronpa. Itase olin Lapissa hihtämässä ja siellä oli turvalisempaa olla kuin täällä Jyväskylässä. Rinteet väljät ja hissijonoissa pidettiin jöötä. Ravintolat suljettu, joten ruoka tehtiin omassa mökissä, joka oli rinteiden vieressä. Samoin vessakäynnit omassa mökissä. Ei julkisiin kulkuneuvoihin, vaan omalla autolla körötettiin.
En tarvinnut maskia koko matkalla, kun etäisyydet vähintään 5 metriä. Hyvin meni.
Sanna marin on täysin kokematon, itsepäinen ja lapsellinen hoitamaan tehtäväänsä, liian kommunistinen sanoisin. Siinävika.- Anonyymi
Voi ääliö kun et tajua että ei Marin yksin asioista päätä. Hyvin monelle tullut sellainen käsitys että Marin päättää kaikesta yksin. Pitäisiköhän sinunkin hieman enemmän tutustua kuinka Suomen hallitus toimii ja tekee päätökset.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi ääliö kun et tajua että ei Marin yksin asioista päätä. Hyvin monelle tullut sellainen käsitys että Marin päättää kaikesta yksin. Pitäisiköhän sinunkin hieman enemmän tutustua kuinka Suomen hallitus toimii ja tekee päätökset.
Marinnoidi pyrkii diktaattoriksi. Puhekin on surkeaa. Olemme, katko , päättäneet hallituksessa, katko, että kysymme, katko, nyökyttely, terveyden, katko, asiantuntijoilta, nyökyttely, kuinka, katko, toimimme, nyökyttely, jne jne.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1203731Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai312789Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso72695Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1322353Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani82184- 381736
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es581116Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t361020"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For821019Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 75984