Kuvittelee ajavansa Toyotalla vaikka se on kopioitu Mazda!
Pistää miettimi et kuin tyhmiä Tojota kuskit oikeasti on.
Pistää miettimi et kuin tyhmiä Tojota kuskit oikeasti on.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ei pidä paikkansa.Trolli on harhoissaan.
Opettele lukemaan: https://moottori.fi/ajoneuvot/jutut/toyota-onkin-mazda-yhdysvalloissa-myydaan-yarista-joka-ei-ole-silta-milta-nayttaa/
Kyllä,mutta Yaris on Toyotan tekemä,vaikka olisi Mazdan merkki keulassa.Vähän samoin kuin -90 luvulla myytiin Daewoe- merkkisiä autoja Chervoletina Suomessa.Ostaja sai valita jopa kumman merkin logon keulaan haluaa.
Ei vaan yaris on Mazdan tekemä vaikka siinä olisi Toyotan merkki keulassa.
Toyotan Corollassa on myös Mazdan kehittämä moottori mitä Toyota vain on hiukan "jatkojalostanut" Mutta eihän Toyota fanipojut näitä asioita voi ymmärtää.
Sakemanilla ajava yli-ihminen taas kirjoittaa soopaa. Hän olisi varmaan ollut kuplan syntyaikaan ollut käsi pystyssä huutelemassa vielä suurempia vaarallisia valheita.
Ilman Toyotan valtaisaa panosta tuota automallia ei olisi syntynyt. Mazda on tuon suunnittelussa ollut vain näennäisesti mukana. Mikäli se olisi ollut Mazdan tekemä se ei olisi saanut Car of the year 2021 titteliä.
Ei vaikuta tuohon titteliin oliko Mazdan vai Tojon tekemä. Liioittelet pahasti.
Tuo oli jo surkeinta yritystä peitellä faktoja. Parhaat Toyotat on nykyään muiden tekemiä.
Kuinka helvetin tyhmä pitää olla, että luulee että tuo Moottori-lehden Yaris on millään tavalla samanlainen, kuin esim. Suomessa myytävä Yaris.
Toijota on kopioinut kaikki autonsa alusta asti Eurooppalaisilta ja Jenkeiltä.
Toyotan merkin liimaaminen vaggineeseen ei tekisi siitä yhtään luotettavampaa.
Siksi Toyotalla on vain parhaimmat automerkit kumppaneina.
Viiltävän terävästi todettu!