Vapautuminen!

Anonyymi

Hei osaisiko kukaan vastata siihen että jos on pian vapautumassa vankilasta ja vankilassa on määrätty 2vko korona karanteeni kaikille vangeille niin vaikuttaako karanteeni vapauttamiseen voidaanko sen takia pidentää tuomiota?? Ja pitää tervettä vankia karanteenissa vankilassa. En ole löytänyt mistään vastausta miten korona tilanne vaikuttaa vankien vapautukseen. Kiitos jos joku osaa auttaa ja kertoa!!

3

335

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitäpä, jos kysyisit sieltä vankilasta?

    • Anonyymi

      Ei vankilassa rangaistus aikaa voi pidentää, kyllä ne tavalla, tai toisella vangin ulos
      pistävät.

    • Anonyymi

      Vankilasta pitäisi kuitenkin lain mukaan vapauttaa, tai tehdä erikseen päätös siitä, ettei vankia vapauteta ajallaan. Jos ilman vangin suostumusta tehdään tuo päätös, pitää olla vakavat perustelut vangin omasta käytöksestä johtuen. Tuota lainkohtaa ei ole poikkeuslaeilla muutettu, joten jos ei ajallaan vapauteta, kannattaa hakea korvausta perusteettomasta vapaudenmenetyksestä asianajajan avulla.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      150
      2029
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      327
      1250
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      85
      1064
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      918
    5. 110
      917
    6. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      849
    7. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      53
      844
    8. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      21
      775
    9. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      58
      759
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      711
    Aihe