Kunnioitus Puuttinia kohtaan on alhainen. Hän ei noudata kansainvälisiä sopimuksia. Venäjä on Putin. Jos Venäjä tekee jotain väärin, vaikka Lavrov asian kieltää, niin Putin on vastuussa.
Minskin sopimus? Milloin Venäjä sovitusti poistuu Itä-Ukrainasta ja Krimiltä? Venäjä uhoaa Ukrainan rajalla. Pitäisi keskittyä omiin sisäisiin asioihin. Putin vastuussa.
Venäjä ei pääse edes olympialaisiin tai MM-kisoihin, kun Venäjä ei noudata doping-määräyksiä. Häpeä. Putin vastuussa.
Erimielisten vainoaminen. Poliisi käyttää väkivaltaa ja ihmisiä vangitaan, jopa tapetaan. Putin vastuussa.
Putin on nolla.
Milloin Putin alkaa noudattamaan kansainvälisiä sopimuksia?
14
1453
Vastaukset
- Anonyymi
Putin järjesti itselleen vielä mahdollisuuden kahteen kauteen...
Raamattu Matteus-23:
Mutta joka itsensä ylentää, se alennetaan; ja joka itsensä alentaa, se ylennetään.- Anonyymi
Onko itsensä alentamista, vaiko ylentämistä, jos järjestää itselleen mahdollisuuden kahteen kauteen VENÄJÄN PRESIDENTTINÄ?
- Anonyymi
Hänellä on varaa siihen, koska hallitsee melkoista aluetta/väkimäärää. Miksi pitäisi kyykistellä kuten Suomi Eu:edessä.
Joku "napanöyftä" oppositiossa yrittää terrorisoida rauhaa yhteisössä ja oli, niin tyhmä, että palasi takaisin maahan, vaikka tiesi tuleman, vissiin vallan himo sokaisee järjen, no kertoo ettei ole ainesta johtamaan Venäjää.
Vieläkö joku saisi järjen ja johtajuuden Suomeen, ei vissiin kannata tällaista utopiaa edes uskaltaa toivoa, nyt johdossa vain sählätään ja tuhlataan veronmaksajien rahoja, myös velaksi. - Anonyymi
Koskako Putin alkaa noudattaa kansainvälisiä sopimuksia? Varmaan silloin kuin Israelkin eli ei koskaan.
- Anonyymi
Silloin, kun Vaasasta tulee, Suomen pääkaupunki.
- Anonyymi
Mitä sopimuksia aloittaja tarkoittanee, hänen tulisi nyt tarkentaa? Onko Venäjä ratifioinut ko. sopimukset vai miksi oletetaan sopimusten olevan kaikkia koskevia "kansainvälisiä" sopimuksia?
- Anonyymi
Vastausta ja tarkennusta yhä odotellen?
- Anonyymi
Kansaenvälinen sopimus voi olla kahden maan välinen sopimus, muita se ei silloin koske. Venäjä on pysynyt kaikissa sopimuksissa joita on tehnyt. Joissain ehkä vähän lipsunut mutta voi lipsuakkin kun on megatonneissa mitattuna vahvin armeija.
- Anonyymi
Putin ei aio noudattaa kansainvälisiä sopimuksia, päinvastoin aikoo irtautua open skies -sopimuksesta, mikä ennakoi sitä, ettei hänen joukkojen siirtojaan voisi valvoa kuten aikaisemmin. Arvaamaton kasakka, joka kylmäverisesti tapattaa tai likvidoi, kuten Stalin erimieliset pois markkinoilta. Kasakka ottaa sen, minkä irti saa.
Suomen on jo aika liittyä Natoon. Se on meidän tuki ja turva. - Anonyymi
Ihan samalla tavalla toimivat muutkin ”suurvallat”.
- Anonyymi
Tänään 25.2.2022 tarvitaan 25 rekkaa hakemaan venäläisten sotilaiden ruumiit Ukrainasta, mutta Venäjä jättää kuolleet poikansa häpeällisesti tien sivuun. Lisää ruumiita tulossa. Sotilaiden äidit eivät pidä tästä.
- Anonyymi
Putin pommittaa kaukaa rajan takaa siviilikohteita. Raukkaa toimintaa.
Venäläisiä sotilaita on kuollut jo 1000.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/620c8455-347a-47dd-8f1c-f2450c86f1db - Anonyymi
Gorbatsov oli sentään mies.
- Anonyymi
On se kumma, kun mitä vaan aihetta koittaa rauhassa lukea, niin näitä Putin pulinoita vaan tunkee tielle. Vissiin koitetaan jauhaa se hengiltä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2323394- 602945
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I262527Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk182492Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve762003Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä851879Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro191845Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva401832Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.911682Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli691043