Toyotan omistaja on tarkka kulutuksesta ja suurin huomio liikenteessä menee kulutusmittarin seuraamiseen.
Bensassa pihistetään, mutta huoltoihin hukataan valtava määrä rahaa, vaikka nykyauto ei toimiakseen tarvitse huoltoa kovin usein.
Taitaa Toyota olla ainoa merkki, mitä pitää huoltaa vielä 15000 km:n välein.
Toyotan turhat huollot aiheuttavat ylimääräisiä päästöjä, joten hybridi tekniikan käyttö tuhoaa ympäristöä enemmän, kuin kuin muiden merkkien polttomoottoriautot.
Toyotan omistaja ei ajattele muutenkaan elämässään, kuin itseään!
Toyota tärkein ominaisuus pieni kulutus, eikä ympäristöystävällisyys.
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Toyotavaarille kulutususko on elämän ja kuoleman kysymys, se ettei hänen ajoillaan siinä mitään säästä ei mene hänelle jakeluun ja tajuntaan, koska hän on jäänyt ajatuksineen jonnekin 70-luvulle öljykriisin aikaan.
Hän maksaa Toyotastaan järjetöntä ylihintaa ja huolloista myös, mutta sitä hän ei kykene laskemaan ja ajattelemaan. - Anonyymi
Pitää tarkistaa toimiiko se oikein
- Anonyymi
Tojo kestää
- Anonyymi
Miksi aloittaja on taas totaalisen väärässä? Onko syynä kateus?
- Anonyymi
Papan Toyota corolla ke20 78vm kesti
- Anonyymi
Lisäksi vielä lapsityövoiman lisääntyvä käyttö louhoksilla, sekään ei vaaria haittaa.
- Anonyymi
Hirveä ujellus alkoi huollossa huoltomiehen huomattua Toyotan huollon jääneen väliin. Noin kuusitoista vuotta ja auto oli timmissä kunnossa. Eihän autoon oltu vaihdettu kuin öljyt, jakohihna, kiristin ja luultavasti turhaan vesipumppu kaksi kertaa.
Vokswagenissa tosin täällä kirjoitetun mukaan ensimmäinen ölynvaihto uutena 34 000 km ja sitten öljy 50 000 km välein, vaihtamatta auton elinkaaren aikana ainuttakaan osaa.
Kaverin Passatilla ei ihan mennyt kuvatusti kuten Strömsöössä. Eilen näytti Toyota olevan ruudussa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 686812
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on636793Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1475448Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist504483En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204089Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53660- 373238
- 283163
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris752779Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....
Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta402259