Toyota tärkein ominaisuus pieni kulutus, eikä ympäristöystävällisyys.

Anonyymi

Toyotan omistaja on tarkka kulutuksesta ja suurin huomio liikenteessä menee kulutusmittarin seuraamiseen.
Bensassa pihistetään, mutta huoltoihin hukataan valtava määrä rahaa, vaikka nykyauto ei toimiakseen tarvitse huoltoa kovin usein.
Taitaa Toyota olla ainoa merkki, mitä pitää huoltaa vielä 15000 km:n välein.
Toyotan turhat huollot aiheuttavat ylimääräisiä päästöjä, joten hybridi tekniikan käyttö tuhoaa ympäristöä enemmän, kuin kuin muiden merkkien polttomoottoriautot.
Toyotan omistaja ei ajattele muutenkaan elämässään, kuin itseään!

7

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toyotavaarille kulutususko on elämän ja kuoleman kysymys, se ettei hänen ajoillaan siinä mitään säästä ei mene hänelle jakeluun ja tajuntaan, koska hän on jäänyt ajatuksineen jonnekin 70-luvulle öljykriisin aikaan.
      Hän maksaa Toyotastaan järjetöntä ylihintaa ja huolloista myös, mutta sitä hän ei kykene laskemaan ja ajattelemaan.

    • Anonyymi

      Pitää tarkistaa toimiiko se oikein

    • Anonyymi

      Tojo kestää

    • Anonyymi

      Miksi aloittaja on taas totaalisen väärässä? Onko syynä kateus?

    • Anonyymi

      Papan Toyota corolla ke20 78vm kesti

    • Anonyymi

      Lisäksi vielä lapsityövoiman lisääntyvä käyttö louhoksilla, sekään ei vaaria haittaa.

    • Anonyymi

      Hirveä ujellus alkoi huollossa huoltomiehen huomattua Toyotan huollon jääneen väliin. Noin kuusitoista vuotta ja auto oli timmissä kunnossa. Eihän autoon oltu vaihdettu kuin öljyt, jakohihna, kiristin ja luultavasti turhaan vesipumppu kaksi kertaa.

      Vokswagenissa tosin täällä kirjoitetun mukaan ensimmäinen ölynvaihto uutena 34 000 km ja sitten öljy 50 000 km välein, vaihtamatta auton elinkaaren aikana ainuttakaan osaa.
      Kaverin Passatilla ei ihan mennyt kuvatusti kuten Strömsöössä. Eilen näytti Toyota olevan ruudussa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      35
      3435
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      131
      2425
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      24
      1927
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      7
      1540
    5. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      72
      1515
    6. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      54
      1320
    7. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      64
      1184
    8. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      66
      1152
    9. Mun on pakko uskaltaa

      Mikäköhän olisi pahin skenaario, jos vain laittaisin hänelle viestin, et haluan jutella meistä? Se, että hän vastaisi, e
      Ikävä
      52
      1110
    10. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      63
      1029
    Aihe