No joo taas. Yli-Viikari kyllä tuomitaan mediassa ja ennen poliisitutkintaa, mutta ketään ei kiinnosta että veronmaksajien rahoilla työskenetelvät toimittjat jotka ovat tuotteistaneet itsensä, temppuilevat ja irvistelevät kansalaisille päivittäin yhdessä poliitikkokavereidensa kanssa. Kuppikuntaisuus, suosion kalastelu julkisuudessa ja oma taloudellinen etu on maan tapa . VTV:n meikkilaskujen ja matkakulujen tarkastaminen on äärimmäisen tärkeää vaan eivät ne miljardit joita Pisnes Finland jakaa. Virkamiesten moraalinvartijoiden olisi syytä tarkastella kokonaiskuvaakin. Samalla hiekkalaatikolla kaikki vpolitiikan ja median iikarit leikkivät.
Viikareita kaikkialla
1
98
Vastaukset
- Anonyymi
Tuo yhteiskunnan varoilla eläminen on laajaa tapa kaikissa korkeissa viroissa.
Heidän "luontaisedut" ovat sitä tasoa että sillä kustannetaan kaikki arkielämisen menot. Ne joihin tavis ei saa työtä eikä palkkaa millään ilveellä koska riisto on yhteiskunnan trendi.
Se palkka minkä eliitti saa menee lähes täysin kaikkeen ylelliseen esim sijoituksiin koska sitä ei tarvita elämiseen.
Tavikselle ei sallita kuin hädin tuskin minimaalinen raha jotta ei aivan kuole nälkään mutta eliitille kipataan rahaa palkanmuodossa niin paljon ettei hän edes tarvitse sitä hengissä pysymiseen vaan se on täysin ylimääräistä.
Siis toiselle ihmiselle kipataan ylimääräistä hirveät summat ja toiselle äärimmäisen vastentahtoisesti annetaan edes se minimi jotta ei kuole. Onko tämä tasa-arvoa? Miksi toinen ihminen on arvokkaampi kuin toinen?
Tätä ei aivan voi nimittaa rasismiksi mutta jotain sen kaltaista se kuitenkin on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 702952
- 462564
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322225- 792128
- 951956
- 321702
- 121526
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171487Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?271302Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil191175