Teiköveisnaisten asema tanssilavojen pelastusvälinerepertuarissa?

Anonyymi

Voisiko teiköveisnaisilla mielestänne olla jopa jonkimmoinen asema tanssilavojen pelastusvälinerepertuarissa? Entäs teiköveis ukkomiehillä?

3

93

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos tanssilavalle vedettäisiin puhelin linjat niin sinne voisi soittaa ja tilata joko sille tai jollekkin toiselle anssilavalle mille on kanssa vedetty puhelin linjat haluamansa kaltaisen teiköveisnaisen minkä jälkeen sen voisi turvavälejä noudattamalla hakemassa sieltä. Monet tanssilavat on samaa ketjua jotenka tilaamisen pitäisi onnistua melkein minne vaan ja tanssilavat voisi avata lippuluukut jo tänä iltana. Sama systeemi teiköveisukkomiesten ennakkotilaamisessa kysymyksessä.

    • Anonyymi

      Hehän tätä kulttuuria ovat pystyssä pitäneet.

      • Anonyymi

        Niin mutta tässä uudessa teiköveistilausjärjestelmässä pystyisi paljon paremmin määrittelemään haluamansa teiköveis- sekä ukkomiehen että naisen ominaisuudet kuten esimerkiksi hampaiden määrän ja värin ja pituuden sekä paksuuden ilman, että pitää tuntikausia tanssiakin sen kanssa ensin. Ja nykyjärjestelmässähän suurin osa asiakkaista joutuu ottamaan tasan ja tarkkaan sitä, mitä vielä on jäljellä eikä yksilöllisiä teiköveistoiveita edes yritetä toteuttaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      71
      2742
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      75
      2308
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2158
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      2
      2055
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      5
      1434
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      10
      1419
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      78
      1142
    8. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1027
    9. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1010
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      114
      975
    Aihe