pikkareilla taas...terkkariin :(

tiistaina on taas tarkastus. onneksi viimeinen yläasteella, siis ysillä. mua ärsyttää, kun siellä on sellainen tapa, että sinne mennään aina 4-5 tyttöä kerrallaan ja odotushuoneessa tai siis sellaisessa pienessä tilassa riisutaan kaikki yhdessä. sitten jokainen vuorollaan menee kylläkin yksin terkkarin huoneeseen. inhottavaa istua siinä odotushuoneessa kaikki pikkareilla ja kyräilemässä toisiaan ja kaikki pienessä paniikissa. v***u, riisua pitäisi saada yksin!! onko missään muussa koulussa tällaista idioottimaista systeemiä?
172657
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

kuulostaahan toi aika kiusalliselta tilanteelta. ei ainakaan mun koulussa tollasta sydeemiä

Äänestä

Toi on kauheeta.. meidän koulussa kaikki käy erikseen.. kaikille varataan OMA aika...

Äänestä
  • Meillä oli lääkäritarkastus, samalla systeemillä. Onneks olin viimonen tyttö, eli sain olla rauhassa.

    Äänestä

  • läk.tark kirjoitti:

    Meillä oli lääkäritarkastus, samalla systeemillä. Onneks olin viimonen tyttö, eli sain olla rauhassa.

    Miksiköhän tarkastukseen ei voi mennä yksi kerrallaan? Älytöntä.

    Äänestä

Se on varmaan tosi inhottavaa. Meidän koulussa kaikki menevät erikseen.

Äänestä

ei oo ees ysillä tarkastusta.ja ku kasilla oli niin sinne mentiin yks kerralla huoneeseen ja siellä riisuttiin ja sai sielä jättää rintsikat ja pikkarit...

Äänestä

Meillä ei edes pidä riisua...

Äänestä

siis, pitikö teidän odottaa vaan pikkarit jalassa eli ilman rintsikoita?

Äänestä
  • viime vuonna terkkari sanoi, että jättäkää pikkarit jalkaan ja ottakaa muut kuteet pois. että silleen. ei kyllä huominen kauheesti houkuttele.

    Äänestä

E meillä oo tollasta tapaa, mutta meiän koulis pitää riisuu siinä terkkarin eessä niinku varmaan aika monessa paikassakin.

Äänestä

Meidän koulussa saa onneks riisua ihan yksin. Tosi noloo muitten edessä...

Äänestä

miten te sitte kehtaatta riisua ja pukea liikunta vaatteet pukeutumis huoneessa?
koululla kävi viime vuonna fysioterapeutti,
ja kaikkien piti riisuuntua alusvaatteisilleen yhtä aikaa ja samassa tilassa ja siinä sitä sitte seisottiin puoli alastomina rivissä kö joku tuntematon ihminen kiersimeitä ympäri kyyläs ja tökki. sitte lopuksi se arvosteli kaikkien kuullen jokasen yksitellen. miten jollaki oli se ja se huonosti...
se jos mikä oli kiusallista.

Äänestä
  • siis jokane luokka oli tietenki erikseen,
    ja pojat ja tytööt kanssa..

    Äänestä

Olisihan se aika noloa, sillä terkkarin odotushuone on samalla hammaslääkärin odotushuone, ja siellä on aina joku jonottamassa.

Äänestä

No miten kävi terkkarissa? Joutuikko riisumaan kaikki muut paitsi alkkarit? Entä miten muuten meni?

Äänestä
  • Ei enää ikinä sitä terkkaria, toivottavasti. Ihan sama systeemi se oli kuin ennenkin. Pikkareilla piti olla, mutta nyt meitä oli vaan kolme. Ja mä olin onneksi eka, joka kutsuttiin sisään.

    Äänestä

  • hennuliini kirjoitti:

    Ei enää ikinä sitä terkkaria, toivottavasti. Ihan sama systeemi se oli kuin ennenkin. Pikkareilla piti olla, mutta nyt meitä oli vaan kolme. Ja mä olin onneksi eka, joka kutsuttiin sisään.

    Ai oikeestikko jouduitte kolmestaan olemaan rinnat paljaana odottamassa? Aika noloa ainaki minusta sellanen ois... Mut onneks sai olla pikkarit jalas :)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


hennuliini kirjoitti:

tiistaina on taas tarkastus. onneksi viimeinen yläasteella, siis ysillä. mua ärsyttää, kun siellä on sellainen tapa, että sinne mennään aina 4-5 tyttöä kerrallaan ja odotushuoneessa tai siis sellaisessa pienessä tilassa riisutaan kaikki yhdessä. sitten jokainen vuorollaan menee kylläkin yksin terkkarin huoneeseen. inhottavaa istua siinä odotushuoneessa kaikki pikkareilla ja kyräilemässä toisiaan ja kaikki pienessä paniikissa. v***u, riisua pitäisi saada yksin!! onko missään muussa koulussa tällaista idioottimaista systeemiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu