Realia isännöinti

Anonyymi

Poskettomat hinnat,esim.Rakennettiin aita taloyhtiöön aidan hinta asennettuna 7400e.Tekninen isännöitsijä veloitti valvonnasta yli 8000e.
Nyt on vaihdettu halvempaan firmaan.
HUOM.Varokaa taloyhtiöt kun otatte isännöitsijän ja seuratkaa laskutusta, vaatikaa hyväksyntä ennen maksua ja jatkuva seuranta tileistä.

5

100

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Saitte kuitenkin hienon aidan. Kun jaatte valvonnan 10 vuodelle, nìin ei tunnu niin pahalta

      • Anonyymi

        Heh heh, sadan vuoden jaksottelulla vuosikustannus on vielä halvempi. Aloitus on liian paksua ollakseen totta. Pari nollaa summassa on liikaa.


    • Anonyymi

      Haha, kunnon trolli aloitus!!!

    • Anonyymi

      Ei se ole tyhmä joka pyytää, vaan se joka maksaa.

    • Anonyymi

      HUOM.Varokaa taloyhtiöt kun otatte isännöitsijän ja seuratkaa laskutusta, vaatikaa hyväksyntä ennen maksua ja jatkuva seuranta tileistä.

      No eiköhän ensin pitäisi joku nimetä valvojaksi ja samalla sopia veloitus? Nyt on vain pantu isännöitsijä valvojaksi sopimatta hinnasta. Silloinhan voi veloittaa vapaasti mitä vain? Huonoa hallitus työskentelyä yritetään nyt kaataa muiden päälle trollaamalla

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      540
      9083
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      164
      6249
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      377
      5302
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      67
      4778
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      100
      4401
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4083
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      185
      3982
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      96
      2001
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      108
      1493
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      50
      1036
    Aihe