Mun ekat menkat.

mul tosijaan alko menkat ja ne on kestäny nyt 8 päivää, onko se normaalia? Ihan vaan haluisin tietää ku yleensö ne kestää suurimalla osalla 3-5pv... En tiiä mistä se voi johtua, ei sillä että ne haittais mua ku ei oo runsaat tai mahakipuja mut silti..?
2176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ihan normaalia on. Muista huolehtia raudan saannista kuukautisten aikana. Kuukautiset voi olla myös epäsäännölliset.Eli jos nämä ovat ekat menkat niin voi olla että alussa kierto on epäsäännöllinen.Mutta kannattaa varata aina kuukautissuojia mukaan.

Äänestä
  • Jep

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

mul tosijaan alko menkat ja ne on kestäny nyt 8 päivää, onko se normaalia? Ihan vaan haluisin tietää ku yleensö ne kestää suurimalla osalla 3-5pv... En tiiä mistä se voi johtua, ei sillä että ne haittais mua ku ei oo runsaat tai mahakipuja mut silti..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu