Mitä mieltä olette Korona-maskien käytöstä kuulokojeiden kanssa? Siis lähinnä helppoudesta..
Korona-maski ja kuulokojeet
6
335
Vastaukset
- Anonyymi
Ei minulla ainakaan ole pienintäkään ongelmaa. Tosin en tiedä, millaista olisi ilman kuulokojetta. Helposti menee siinä samassa silmälasitkin. Kaikki kolme pysyvät sulassa sovussa korvan takana, silmälasinsangat, kuulokoje ja maskinnauhat.
Entä itselläsi?- Anonyymi
Kasvoille maski menee helposti, mutta pois otettaessa se lenkki jää helposti kuulokojeen johdon taakse ja myös koje irtoaa korvasta. Ärsyttävää.
Silmälasien kanssahan ei ole vastaavaa ongelmaa, koska sanka jää siihen korvanlehden päälle, eikä koskaan mene kojeen kanssa solmuun.
- Anonyymi
Ei ole ollut hankalaa kunhan muistaa ottaa maskin rauhassa pois, ettei kuulokoje lennä maskiroskiim. Sellainen korvan sisään menevällä mallillahan tämä ei olisi mikään ongelma.
- Anonyymi
Korona- maskia on hankala muutenkin käyttää. Mutta olen kyllä ihmetellyt tuota kerrostalon käytävässä kuohkaamista ilta-sanomassa oli että siellä ei pitäisi rampata mutta kun ne onkin aikuisia ja tässä talossa olivat soitelleet ovikelloja häiriöksi asti tuli ilmoitus. Sellaiset on penskat kun on vanhemmat olen itsekkin tavoittanut penskan soittamassa asuntoni ovikelloa tuli kiire pois kun tulin kotiin ja näin.
- Anonyymi
Itse onnistun saamaan solmuun silmälasit, maskin ja hiukset. Saan maskin päästä pois vasta, kun olen poistanut silmälasit ensin päästä.
- Anonyymi
Ainakin oma 14v tytär valittaa, että maskit jää kiinni kuulolaitteeseen. Lisäksi maskin käyttö muilla ihmisillä heikentää kuulemista, koska ääni vaimentuu varsinkin hiljempaa puhuttaessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."472192Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.1912009- 1161382
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711170- 96982
Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli73929Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.78879Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki45857Ja tääkin vielä...
Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/1347933835- 61736