Toivottavasti ainakin, koska monet festarit ovat tällä viikolla ilmoittaneet ettei tapahtumia voida järjestää ja kääntäneet katseensa kesään 2022. Niin kannattaisi tehdä täälläkin ja ilmoittaa hyvissä ajoin peruuntumisesta. Ihmiset saisivat rahansa pois.
Se olisi vastuullista toimintaa.
Se olisi vastuullista toimintaa.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kyllä,+samaa+mieltä+nyt+ei+ole+festarien+aika,+rokotukset+menee+syksyyn+ja+pandemia+päällä.+Katsoo+vuoden+päästä+voidaanko+järjestää+festareita.+Nyt+ei+ole+aika+höllentää+koronarajoituksia+ennen+kuin+rokotussuojan+on+saanut+80%+ihmisistä.+Tuommoisetkin+festarit+tuo+tänne+yleisöä+isommistakin+kaupungeista+missä+koronatilanne+pahempi+kun+heidän+kaupunkien+festarit+on+peruutettu.+Nytkin+on+nähty+mitä+se+etelä-suomen+matkailu+on+saanut+aikaan.
Ei+mitään+väliä+vaikka+perutaankin.+95%+esiintyjistä+olisikin+täyttä+kuraa.
Todellakin pitää perua! Tänään nähty lähikuppilan terassilla kun ihmiset vetää kaljaa istuen vierekkäin, turvavälistä tietoakaan! Että semmosta!
Turhaa venkoilua ja perseilyä pitkittää päätöstä toukokuun lopulle!!! Nyt vaan päätös niin voi suunnitella muuta tekemistä ja saa lippurahat pois!!! Jos siellä pitää vielä noudattaa jotain erikoissääntöä eikä pääse esim vapaasti kulkee, niin äkkiä se päätös. Parempi kun perutaan niin kuin muutkin festarit tekee. Toivottavasti rahat palautetaan eikä ne jää mihinkään konkurssipesään jos niitä ei voi jo nyt palauttaa.
KYLLÄ VIP PELLEJÄ VIT....A😂
Niille lippurahoille ihan sama,festarit pitää perua vaikean korona pandemian takia ja sen takia kun rokotuksiakaan ei saada kuin loppu vuonna. Terveys on rahaakin tärkeämpää.
RUPPIVINKKARIT🤡