Minkäslainen peli on? Riittääkö tuo litranen kone miten tuohon?? Kaupungissa pääosin, mutta kesällä tulee reissailtua mökillä yms... Riittääkö automaatilla puhti. Kuluttaako enenmmän kuin manuaali? Taitaa muuten olla ihan toimiva viaton peli pariksi vuodeksi??
Vastaukset 2
- Ves
Onko 1,0-moottori riittävä, on makuasia. Joillekin on, joillekin ei. Tietenkin se on tehoton verrattuna isompaan koneeseen, mutta entä sitten?
Koeajoin äskettäin uudenkarhean 1,2-Corsan robottivaihteistolla perheen kakkosautoa valitessani. Minun mielestäni se oli voimaton. En myöskään pitänyt robotivaihteiston tavasta suorittaa vaihtamistapahtuma kovin verkkaisesti, jopa sekuntien viiveellä. Enkä siitä, että vaihteiston "äly" teki vaihtamishetkestä ei-ennustettavan.
Vaihteistoon liittyvät kokemukset ovat ihan varmasti tottumiskysymyksiä, jotka eivät vaivaisi kauaa. Mutta kannatta ehdottomasti tehdä autolla niin pitkä koeajo, että saa siihen kunnollisen takapuolituntuman.- Ves
Ooops. Jostakin alitajunnasta sukelsi mieleen pari päivää sitten kirjoittamani kommentti tähän robottivaihteisto-aiheeseen. Ja epäilys sitä, meniköhän ihan oikein.
Eipä tosiaankaan mennyt, koeajokokemukseni oli Renault Cliolla, ei Corsalla. Nuo kaksi autoa tuppaavat menemään aina sekaisin meikäläisen pääkopassa. Nolottaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän51991Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15868Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501799- 46737
- 42664
- 37619
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE166553Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan55501