Menkat

Moikka Kiakki tytöt..........haluun kysyy teiltä että jos olisitte saaneet päättää asiasta niin olisitteko halunnut menkkoja?
Minulle ei ole vielä alkanut mutta en toivoisikaan niitä!!!:)
7588
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

ettäkö sama munasolu odottais sit vuodesta toiseen hedelmöittymistä? hmm..

Äänestä

..en!!!!!

Äänestä
  • En todellakaan. Oli pikku järkytys ku ne alkoi, olin jo unohtanut että oon hitto vie 13 vuotias neiti :) Onhan se terveen naisen merkki mutta minusta oli mukavampaa ilman menkkoja.
    Nautihan elämästä :)

    Äänestä

  • catinna kirjoitti:

    En todellakaan. Oli pikku järkytys ku ne alkoi, olin jo unohtanut että oon hitto vie 13 vuotias neiti :) Onhan se terveen naisen merkki mutta minusta oli mukavampaa ilman menkkoja.
    Nautihan elämästä :)

    Elämä oli paljon helpompaa ilman menkkoja.
    Ei ole mukava herätä yöllä siihen, kun on epämukava olo ja pitää mennä vaihtamaan side. Tuntuu että kaikki herää kun vedän vessan.
    Ja kuinkahan monta kertaa olen joutunut salaa putsaamaan uusia farkkuja verestä, joka on salakavalasti vuotanut yli siteen; koulussa ei ole mukava oll jos sulla on veriläntti perseessä.

    Mutta silti toivoin menkkoja.
    - tahdoin olla samanlainen kuin muutkin tytöt ja naiset
    - ei voisi tulla raskaaksi jos ei olisi kuukautisia
    - tuntuu pirun kypsältä kun on menkat ;D

    Äänestä

Ensimmäinen vuosi menkkojen kanssa tuntui ihan hirveältä. Se oli sellaista vessassa itkeskelyä ja "Mä kuolen tähän. Ei kukaan vuoda viikkoa kuolematta" -angstailua. Pikkuhiljaa niihin kuitenkin tottui. Nykyään olen jopa huomattavasti paremmalla tuulella menkkojen aikana, kuin muuten. Ehkä se johtuu hormooneista tai jostain, mutta silloin tyhminkin vitsi muuttuu kaksi kertaa hauskemmaksi. Sitä paitsi, ei kuukautisia, ei lapsia.

Älä menkkojen takia, hermoile, eivät ne elämää pilaa :)

Äänestä

Ei ikinä.

Äänestä

järkytyshän se oli kun olin vitosen kevääl ja oli 11 wee kun menkat alko.. onhan se kurjaa kun saa pelätä et millon alkaa ja pettääkö side/tampooni.... ja uimaan ei voi mennnä tai tietysti tampooonin kans voi mennä mut en suosittele menkkojen aikana mul päästi tampoooni kerran läpihte kun olin tropiclandiassa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyselijä kirjoitti:

Moikka Kiakki tytöt..........haluun kysyy teiltä että jos olisitte saaneet päättää asiasta niin olisitteko halunnut menkkoja?
Minulle ei ole vielä alkanut mutta en toivoisikaan niitä!!!:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu