Nyt aivan kaameet omatunnon tuskat kun tuli yhden talon pihasta vietyy yks pyörä ku oli pakko päästä kaupungille ja oma pyörä jälleen paskana. Vääntelin ja kääntelin sitä vaijerilukkoa nii se meni paskaks lopulta ja ilman sen kummempia miettimisiä lähdin. Pyörä tietysti jäi kaupungille. Ei mikään halpa pyörä.
En aio tunnustaa mut tunnen sen omistajan joten kuten. Oletteko te ikinä varastaneet mitään ja en siis tarkoita mitään pikkurahaa äitinne käsilaukusta vaan ihan jotain vähän kalliimpaa tavaraa ja kaaduttiko yhtään sen jälkeen. Oon täs nyt itteeni koittanut saada ryhdistäytyy sillä et oon miettinyt et on se omistajakin varmasti jotain laitonta elämänsä aikana tehnyt.
Oletteko ikinä varastaneet?
2
108
Vastaukset
- Anonyymi
Joskus tuli varastettua kiusaajan kännykkä ja hieman laiteltua ilkeitä viestejä sen kiusaajan tyttöystävälle johon muuten olin tai olen itsekin ihastunut ja ystäville. Sitten kiltisti palautin puhelimen huomaamattomasti pulpetin kannen alle ja naureskelin tempulleni. Aika voimakas muuten oot jos käsin vaijerilukon rikki vääntelit. Itse oon oman pyörän vaijerilukon rikkonut kun avain oli hukassa ja kyllä minun käsivoimilla se oli hankalaa vaikka oli isot pihdit apuna. Painoakaan ei pahemmin ollut jota olisin voinut hyödyntää.
- Anonyymi
Se vaijerilukko vaikutti aika halvalta paskalta. Varmaan alle vitosen lukko. Mut kyllä jotkut vaijerilukot vaatii ihan voimapihtejäkin että murtuu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2192910Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1712546Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061182Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1321082Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831045- 681038
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2791002Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka335982Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20929Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22778