totuus onko sitä

Anonyymi

Tulihan se TOTUUS viimeinkin muumimamman vajavaisuudesta toimia Suomen korkeimmassa virassa, eli presidenttinä ???????

Ei ollut länttänällä minkäänlaista asiantuntemusta hoitaa sitä Suomen Korkeinta virkaa, joka on Suomen Tärkein Ikkuna ulkomaailmalle ja kuinka ja kuka sen hoitaa ja MITEN ???????

Haukkui alaisensa LAHTARIN ÄPÄRIKSI ja poltti piinnansa ja päreensä ihan PIKKUASIOISTA ja kiukutteli, kuin pikkulapsi !!!!!!!

Oli tuhnupieru, niin huono ja vajavainen toiminnoissaan, että Putin veti sitä, kuin pässiä narussa ja sai Suomen kieltämään jalkaväkimiinat, Örkki ojatuomen kannatuksella, koska ne miinat ovat niin vjaaaralliisia siellä Irakissa, mutta samaan aikaan SuomenPuolustus perustui paljon juuri siihen, että TänneEiTulla ihan tuostavaan, koska se voi olla kohtalokasta !!!!!!

Mutta oli siinä jotain hyvääkin, sillä nyt on kehitetty paremmat miinat, jotka eivät ole sen Irakin sopimuksen vastaiset, ainoa tuhnun hyväteko ,,,,,,

Mutta KIITOS MEDIOILLE, siis muille, kuin ylenantavalle sdp.tä nuoleksivalle DDR:lläsäiselle ruskokieliselle jonniinjoutavalle NS; medialle, joka saa WEROMAKSAJIEN RAHOJA 530000000 Euroa vuodessa vaan siitä, että on mukana Suomen valtaapitävien hymistelevässä ja aina niin mukavasti kaikkien epämukavien asioiden unohtelussa !!! ??? ??? !!

On niitä Presidenttejä ollut ennenkin ja esim. KEKKONEN oli oman aikansa PRESIDENTTI ja hoiti idänsuhteet ja koko mailmaan mediat hienosti. Olihan HÄn tietysti YksinValtias ja Teki Päätöksiä vain YKSIN, mutta hyvin meni Suomella siihen aikaan ja Hänen ValtomiesTaitonsa ovat edelleenkin vertaansa vailla !!!!!!!

Toisin, kuin tarjatuhnupieruhalosen kausi, ei ole muuta muistoa, kuin, oli vittumainen ämmä ja toista samanlaista ei SuomenKANSA HALUA enää, joten ota Marini oppia ja pakene rysseliin, kun vielä kerkiät,


SuomenKansa on PUHUNUT !!!!!!!!

2

182

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jaa, puhuva Suomen kansa saa kohta äänestääkin.

    • Anonyymi

      Muumimamma ja muumimuki ja

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      41
      1897
    2. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      710
      1280
    3. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      99
      1031
    4. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      102
      908
    5. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      88
      894
    6. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      66
      741
    7. Taidan olla pelkuri

      Kun en uskalla edes kysyä sulta 😳
      Ikävä
      33
      632
    8. Olinko yhden viestin arvoinen?

      Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.
      Ikävä
      68
      518
    9. Kuka om uusi kylän mies?

      Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku
      Suomussalmi
      13
      508
    10. oot mun silmissä

      Vain äärettömän nolo. Anna olla jo 😂
      Ikävä
      78
      501
    Aihe