Mitä tämä menneissä muhiminen ja Kristuksen poissaolo tältä palstalta tarkoittaa?

Anonyymi

Ihmekös tuo toisaalta on, nimittäin vain pieni osa Suomen kansasta on tunnustavia kristittyjä enään. Paholaisen nimi on suomenkielellä TYHJÄ.
Tästä syystä kaikenlainen tyhjän jauhaminen valtaa alaa koko ajan. Jokaisen ihmisen langenneesta luonnosta löytyy taito osoitella toisia ihmisiä sormellaan, se on jo pienillä lapsilla, vaikka ei kukaan opettaisi.

Sama taito koskee omien pahojen tekojen kieltämistä. Huomispäivää ei ajatella terveinä nuoruuden päivinä, vaan ollaan röyhkeitä panettelijoita.
Huume alkoholi ja läähehöyryissä elää suuri osa suomen kansalaisista, odottaen onnetonta kuolemaansa ja helvettiä. Kristusta pilkataan, evankeliumia halveksitaan. Jos on jokin kristinuskoa tunnustava joukko, se joutuu maalittamisen kohteeksi. Näitä riittää.

Mikä on asiani, rukoilkaa itsellenne synnintuntoa omista synneistänne, jotta syntyisi tarve syntien anteeksisaamiseen, - rauhaan Jumalan kanssa.

Toisten panettelu ja sormellaosoittelu muuttuukin Jeesuksen Kristuksen ylistämiseksi, ja HÄNEN ARMOSTAAN todistamiseksi muillekkin. 😇

9

218

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      voi hävenen aika sentää!!!

      Siis ihan oikeasti. Tuo mieshän kirjoittaa juuri nuunkuin tuntee.


      Jos otamme tähän vaikka 1000 nuorta esikoislestastdiolaista ja vaikka 100 esikoisnuorta kommentoimaan tuon vaiton tai mikä nyt onkaan niin tulisiko heiltä yhdeltäkään mitään????

    • Anonyymi

      Aikamoista jeesustelua, voi mahoton sentään. Jumala armahtaa väärintekijät aamen

      • Anonyymi

        Pahuus on täällä vain lessujen muodossa!!!


    • Anonyymi

      Miksi pääsy taivaaseen kiinnostaa niin harvoja? Jeesuksen pilkkaaminen sitäkin useampia. Kaikenlaiset lihan pyhitykseen tähtäävät valheet ovat päivittäin esillä.

      Ap. t. 16:30 Ja hän vei heidät ulos ja sanoi: "Herrat, mitä minun pitää tekemän, että minä pelastuisin?"
      Ap. t. 16:31 Niin he sanoivat: "Usko Herraan Jeesukseen, niin sinä pelastut, niin myös sinun perhekuntasi".

      Esikoiset ry:ssä nämä asiat ovat kirkkaasti julistuksessa. 👍
      https://www.esikoiset.fi/kuuntelu-ja-aanitteet/

      • Anonyymi

        Mikään näistä keskusteluista ei muuta tilanteita, joita käydään lessujen kotona ja myös muussa elämässä. Lessuilla on haitallisia elämän arvoja, joista puuttuu toisten kunnioitus, koska he pitävät itseään parempina. Muut ovat vääräuskoisia eivätkä pääse taivaaseen lessujen mielestä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mikään näistä keskusteluista ei muuta tilanteita, joita käydään lessujen kotona ja myös muussa elämässä. Lessuilla on haitallisia elämän arvoja, joista puuttuu toisten kunnioitus, koska he pitävät itseään parempina. Muut ovat vääräuskoisia eivätkä pääse taivaaseen lessujen mielestä.

        Montako vuosikymmentä olet ollut aktiivi lestadiolainen?

        Älä kirjoittele asioista joista et tiedä mitään.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Montako vuosikymmentä olet ollut aktiivi lestadiolainen?

        Älä kirjoittele asioista joista et tiedä mitään.

        Täytyykö sitten vetää myös huumeita vuosikaudet että voi todeta narkkaamisen olevan huono valinta?


    • Anonyymi

      Jeesuksen seurassa aikakaan ei riitä teetätyttää käräjätutkimuksia⏳

    • Eikös nimenomaan uskovaiset (lestat eritoten) ole juuri niitä pahimpia tuossa muiden panettelussa ja sormella osoittelussa? Omat pahat teot saadaan automaattisesti anteeksi Jeesuksen nimessä ja veressä eikä olla siten vastuussa mistään kun taas kaikki muut menevät suoraan helvettiin ihan vaan jo olemassaolonsa takia. Tuo jos joku on sitä tyhjän jauhamista!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      40
      4231
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      242
      4042
    3. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      135
      3158
    4. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      17
      3071
    5. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      65
      3014
    6. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      73
      2736
    7. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      98
      2473
    8. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      120
      2115
    9. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      45
      2035
    10. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      24
      1780
    Aihe