Mitä tämä menneissä muhiminen ja Kristuksen poissaolo tältä palstalta tarkoittaa?

Anonyymi

Ihmekös tuo toisaalta on, nimittäin vain pieni osa Suomen kansasta on tunnustavia kristittyjä enään. Paholaisen nimi on suomenkielellä TYHJÄ.
Tästä syystä kaikenlainen tyhjän jauhaminen valtaa alaa koko ajan. Jokaisen ihmisen langenneesta luonnosta löytyy taito osoitella toisia ihmisiä sormellaan, se on jo pienillä lapsilla, vaikka ei kukaan opettaisi.

Sama taito koskee omien pahojen tekojen kieltämistä. Huomispäivää ei ajatella terveinä nuoruuden päivinä, vaan ollaan röyhkeitä panettelijoita.
Huume alkoholi ja läähehöyryissä elää suuri osa suomen kansalaisista, odottaen onnetonta kuolemaansa ja helvettiä. Kristusta pilkataan, evankeliumia halveksitaan. Jos on jokin kristinuskoa tunnustava joukko, se joutuu maalittamisen kohteeksi. Näitä riittää.

Mikä on asiani, rukoilkaa itsellenne synnintuntoa omista synneistänne, jotta syntyisi tarve syntien anteeksisaamiseen, - rauhaan Jumalan kanssa.

Toisten panettelu ja sormellaosoittelu muuttuukin Jeesuksen Kristuksen ylistämiseksi, ja HÄNEN ARMOSTAAN todistamiseksi muillekkin. 😇

9

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      voi hävenen aika sentää!!!

      Siis ihan oikeasti. Tuo mieshän kirjoittaa juuri nuunkuin tuntee.


      Jos otamme tähän vaikka 1000 nuorta esikoislestastdiolaista ja vaikka 100 esikoisnuorta kommentoimaan tuon vaiton tai mikä nyt onkaan niin tulisiko heiltä yhdeltäkään mitään????

    • Anonyymi

      Aikamoista jeesustelua, voi mahoton sentään. Jumala armahtaa väärintekijät aamen

      • Anonyymi

        Pahuus on täällä vain lessujen muodossa!!!


    • Anonyymi

      Miksi pääsy taivaaseen kiinnostaa niin harvoja? Jeesuksen pilkkaaminen sitäkin useampia. Kaikenlaiset lihan pyhitykseen tähtäävät valheet ovat päivittäin esillä.

      Ap. t. 16:30 Ja hän vei heidät ulos ja sanoi: "Herrat, mitä minun pitää tekemän, että minä pelastuisin?"
      Ap. t. 16:31 Niin he sanoivat: "Usko Herraan Jeesukseen, niin sinä pelastut, niin myös sinun perhekuntasi".

      Esikoiset ry:ssä nämä asiat ovat kirkkaasti julistuksessa. 👍
      https://www.esikoiset.fi/kuuntelu-ja-aanitteet/

      • Anonyymi

        Mikään näistä keskusteluista ei muuta tilanteita, joita käydään lessujen kotona ja myös muussa elämässä. Lessuilla on haitallisia elämän arvoja, joista puuttuu toisten kunnioitus, koska he pitävät itseään parempina. Muut ovat vääräuskoisia eivätkä pääse taivaaseen lessujen mielestä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mikään näistä keskusteluista ei muuta tilanteita, joita käydään lessujen kotona ja myös muussa elämässä. Lessuilla on haitallisia elämän arvoja, joista puuttuu toisten kunnioitus, koska he pitävät itseään parempina. Muut ovat vääräuskoisia eivätkä pääse taivaaseen lessujen mielestä.

        Montako vuosikymmentä olet ollut aktiivi lestadiolainen?

        Älä kirjoittele asioista joista et tiedä mitään.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Montako vuosikymmentä olet ollut aktiivi lestadiolainen?

        Älä kirjoittele asioista joista et tiedä mitään.

        Täytyykö sitten vetää myös huumeita vuosikaudet että voi todeta narkkaamisen olevan huono valinta?


    • Anonyymi

      Jeesuksen seurassa aikakaan ei riitä teetätyttää käräjätutkimuksia⏳

    • Eikös nimenomaan uskovaiset (lestat eritoten) ole juuri niitä pahimpia tuossa muiden panettelussa ja sormella osoittelussa? Omat pahat teot saadaan automaattisesti anteeksi Jeesuksen nimessä ja veressä eikä olla siten vastuussa mistään kun taas kaikki muut menevät suoraan helvettiin ihan vaan jo olemassaolonsa takia. Tuo jos joku on sitä tyhjän jauhamista!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      129
      2228
    2. Ajattelen sinua nyt

      Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu
      Ikävä
      26
      1868
    3. Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin

      Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti
      Ikävä
      12
      1429
    4. Yritys Kannus

      Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett
      Kannus
      12
      1297
    5. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      70
      1221
    6. Oletko täällä mies?

      Mitä mietit? ❤️ varmistan vielä, että onhan kaikki ok meidän välillä?
      Ikävä
      93
      1048
    7. Mies kadonnut

      Kukas siellä kolarissa on kadonnut
      Kolari
      17
      937
    8. Eikö ole jo ihan sama luovuttaa

      Meidän suhde ei ikinä toimisi.
      Ikävä
      88
      903
    9. Kuin sonnilauma

      Taas on Virkatiellä kova meteli keskellä päivää. Ei siinä kyllä toisia asukkaita yhtään ajatella. Tullaan yhden asuntoon
      Kuhmo
      17
      800
    10. Syrjintäskandaali Lieksan kaupungin johdossa

      Ylen valpas toimittaja kirjoittaa: Lieksan kaupunki kieltäytyi hyväksymästä Vihreiden venäläistaustaista ehdokasta Lieks
      Lieksa
      115
      741
    Aihe