Eivät edes hae kesätitä van malkeksivat kotona! Minun lapset ovat olleet kestöissä jo 14 vuotiaasta asti, heistä on kiva kun on omaa rahaa ja voi ostaa mitä haluaa, eikä aina tarvi ruinata vanhemmilta.
Olenkin opastanut miehen lapsia että kun on omaa rahaa niin voit ostaa kaikkea, ei sittentarvi ruinaa meiltä yhtään jos laiskoja olettye. Olen myös etsinyt heille kadun siivous hommia ja koiran ulkoilutus tai pihansiivoushommia muttei ole kiinnostuneita, kummallisia lellittyjä. Ennemmin ollaan ja istutaan pihalla ja syödään pakastepitsaa. Omani olen opettanut työntekoon ja itseelliseen elämään ja sen he osaavat, hoituvat kaikki kotiaskareetkin ja muut, ei tarvi paljon patistaa ja neuvoa.
Miehen lapset ovat mitä ovat, laiskoja ja saamattomia. Koulukin menee tosi huonosti, en ole nähnyt todistuksia koskaan kun eivät näytä, mutta oletan että hävettää niin eivät kehtaa. Olen hyvä iti heille, mmutta en jaksa vahtia isoja kakaroita.
Laiskat miehen lapset
Anonyymi
0
95
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353