Laiskat miehen lapset

Anonyymi

Eivät edes hae kesätitä van malkeksivat kotona! Minun lapset ovat olleet kestöissä jo 14 vuotiaasta asti, heistä on kiva kun on omaa rahaa ja voi ostaa mitä haluaa, eikä aina tarvi ruinata vanhemmilta.
Olenkin opastanut miehen lapsia että kun on omaa rahaa niin voit ostaa kaikkea, ei sittentarvi ruinaa meiltä yhtään jos laiskoja olettye. Olen myös etsinyt heille kadun siivous hommia ja koiran ulkoilutus tai pihansiivoushommia muttei ole kiinnostuneita, kummallisia lellittyjä. Ennemmin ollaan ja istutaan pihalla ja syödään pakastepitsaa. Omani olen opettanut työntekoon ja itseelliseen elämään ja sen he osaavat, hoituvat kaikki kotiaskareetkin ja muut, ei tarvi paljon patistaa ja neuvoa.
Miehen lapset ovat mitä ovat, laiskoja ja saamattomia. Koulukin menee tosi huonosti, en ole nähnyt todistuksia koskaan kun eivät näytä, mutta oletan että hävettää niin eivät kehtaa. Olen hyvä iti heille, mmutta en jaksa vahtia isoja kakaroita.

0

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

        Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
        Maailman menoa
        63
        2122
      2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

        "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
        Maailman menoa
        5
        1775
      3. Miten kestätte tyhmiä?

        Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
        Sinkut
        233
        1260
      4. En kerro nimeäsi nainen

        Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
        Ikävä
        71
        940
      5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

        Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
        Kaste
        87
        935
      6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

        Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
        Tv-sarjat
        20
        842
      7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

        Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
        Ikävä
        111
        751
      8. Onko se liikaa pyydetty

        Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
        Ikävä
        38
        698
      9. Kaatopaikka Inhassa

        Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
        Ähtäri
        19
        696
      10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

        mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
        Sinkut
        93
        679
      Aihe