Eivät edes hae kesätitä van malkeksivat kotona! Minun lapset ovat olleet kestöissä jo 14 vuotiaasta asti, heistä on kiva kun on omaa rahaa ja voi ostaa mitä haluaa, eikä aina tarvi ruinata vanhemmilta.
Olenkin opastanut miehen lapsia että kun on omaa rahaa niin voit ostaa kaikkea, ei sittentarvi ruinaa meiltä yhtään jos laiskoja olettye. Olen myös etsinyt heille kadun siivous hommia ja koiran ulkoilutus tai pihansiivoushommia muttei ole kiinnostuneita, kummallisia lellittyjä. Ennemmin ollaan ja istutaan pihalla ja syödään pakastepitsaa. Omani olen opettanut työntekoon ja itseelliseen elämään ja sen he osaavat, hoituvat kaikki kotiaskareetkin ja muut, ei tarvi paljon patistaa ja neuvoa.
Miehen lapset ovat mitä ovat, laiskoja ja saamattomia. Koulukin menee tosi huonosti, en ole nähnyt todistuksia koskaan kun eivät näytä, mutta oletan että hävettää niin eivät kehtaa. Olen hyvä iti heille, mmutta en jaksa vahtia isoja kakaroita.
Laiskat miehen lapset
Anonyymi
0
108
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808522744775Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään1003556Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka272952Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv672360Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1022279TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain931556Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään281329- 411326
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli751294- 67966