ulkopuolinen tunne

Anonyymi

Hei olen 15 vuotias ja noin pari vuotta sitten oli aika rankkaa ja olin tosi itsetuhonen ja kävin jonku aikaa myös psykiatrisella osastolla. Luulin et mul meni jo hyvin mut kaikki jatko opinnot stressaa ja tuntuu et oon ihan yksin. Kesällä ja alku syksystä kaikki oli täydellistä mulla oli paljon kavereita mut yhtäkkiä olin taas se joka jätettiin ulkopuolelle ja tätä on jatkunu nyt kevääseen asti. En halua huolestuttaa äitiä uuestaa enkä halua enää mihinkää osastolle mut en tiiä mitä teen ku tekee mieli viiltää tai satuttaa itteäni. Ja ruoka ei enään maistu syön vaa herkkuja joka kerta ku romahan. Toivon lähinnä vertaistukea.

1

70

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hei! Onko teillä Ohjaamoa tai vastaavaa teidän kaupungissa? Sinne kannattaa mennä kertomaan niin heiltä usein löytyy neuvoja ja tukea - joka on enemmän sellaista vertaistuen tyyppistä, etenkin kun sanot, että sellaista kaipaat. He yrittävät löytää juuri sinulle sopivan tuen ja avun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      119
      2695
    2. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1111
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      214
      1098
    4. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      40
      1015
    5. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      941
    6. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      5
      928
    7. 36
      906
    8. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      904
    9. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      123
      873
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      36
      827
    Aihe