Oli hienoa taas lukea aamun Hesari ja sen älykkäitä tekstejä maailman menosta.
Ei ihme, että valemediaa ihannoivat äärilaidat sitä vihaavat ja mustamaalaavat.
Kun kansalla on oikeat tiedot, ei valeilla ole läpimenon mahdollisuutta.
Ei ihme, että valemediaa ihannoivat äärilaidat sitä vihaavat ja mustamaalaavat.
Kun kansalla on oikeat tiedot, ei valeilla ole läpimenon mahdollisuutta.
Vastaukset 111
Vanhimmat
törkeä provo !
Vain valemediaan uskoville!
Ei niitä montaa ole,mutta ahkerasti työntävät höpinoitään tälläisille palstoille.
Ammattimediaan ne eivät kelpaakaan.
"ammattimedia" ei kelpaa enää muille, kuin sen toimittajille ja johdolle.
Ammattimedialla on Suomessa joka päivä miljoonia lukijoita ja katselijoita.
Valemediaankin voi joku heikkoälyinen äärioikeistolainen hairahtua.
Hesarin talousvaikeuksista enemmän täällä: http://iltasavustukset.blogspot.com
Valemediaksikin sitä kutsutaan.
Ammattimedialla ei ole mitään tekemistä äärioikeistolaisen valemedian kanssa.
Sanoma pysyy pystyssä vain Erkon ajoista jatkuneella CIA-rahoituksella. Suomalaiset kyllä ovat jo kyllästyneet monotoniseen russofobiaan. Sanoma-mafia yrittää kaataa parhaillaan YLE:ä
Helsingin Sanomien levikki on puolittunut muutamassa vuodessa. Siihen täytyy olla jokin syy Tärkein syy on ihmisen tyytymättömyys lehteen. Hesarin juttuihin ei luoteta.
Hesaria lukee päivittäin noin 1,3 miljoonaa ihmistä.
Paperilehden levikki on pienentynyt,koska ilmoitusrahat ovat huvenneet.
Digilehteä luetaan sitä enemmän.
Sama koskee Sanoma oy:n ja Alma Median muita julkaisuja.
Niihn luotetaan vastoin valemediaaan uskovien väitteitä.
Mikä ihmeen valemedia?
Juuri niin. Vaihtoehtoisten "totuuksien" medioihin, RT, Sputnik, Magneettimedia ja mitä näitä onkaan luotetaan yhtä paljon kuin jehovien Vartiotorniin. Ja uskovaisiakin molemmille on suunnilleen saman verran.
Mihin väite 1.3 milj lukijamäärästä perustuu? yhtä tuulesta temmattu kuin Ylen löpinät huikeista katsojaluvuista, jotka perustuvat siihen kuinka monella pösilöllä TV on talouksissa tai yrityksissä auki vaikka sitä ei katsoisi kukaan
Totuus on ammuttu alas yhdellä www-osoitteella, totuus HS:n olemattomasta uskottavuudesta ja talousvaikeuksista lue tästä: http://iltasavustukset.blogspot.com
Tärkein syy on digi-media, kun paperiset päivälehdet vähenevät.
Onneksi Suomessa on Hesari ja saamme luotettavaa faktatietoa yhteiskunnan päätöksenteosta ja eri asiantuntijoilta.
Tämä "ammattimedia" on ihan täydellisesti ns.varjohallituksen näpeissä ja se näkyy jutuissa, sekä juttujen puuttumisena. Turha väittää mitään muuta, koska sen huomaa, jos on yhtään ajantasalla maailman tilanteesta. Maailmalla tapahtuu isoja asioita ja media ei hiisku niistä yhtään mitään.
Mikä ihmeen ns. "varjohallitus"?
Ja miten se voisi hallita lehtitalojen omistamia tai eduskunnan valvomia ammattimedioita?
Suomessa on sananvapaus,joka estää kaiken tällaisen ulkopuolisen valvonnan.
Sama sananvapaus mahdollistaa maailman tapahtumien täydellisen ja jatkuvan selostamisen. Sitä äärioikeiston änkyrät eivät tosin näy tuntevan,kun pitäytyvät oman valemediansa ylläpitämiin kuvitelmiin.
Tyhjää lätinää.
Tosiaan. Lätisette tyhjää,kun ette pysty edes kertomaan,,mitä lätinällänne tarkoitatte.
Ei Suomessa ole mitään varjohallitusta.
"Ja miten se voisi hallita lehtitalojen omistamia tai eduskunnan valvomia ammattimedioita?"
Tuo antoi jo yhden vihjeen. Suomen hallituskin saa ohjeensa muualta. Ettekö oikestikkaan tiedä mistään mitään ? Me emme ole enää itsenäinen suomi, se aika meni jo. Jos kansa ei ala tajuta asioita, niin meidät vielä hukka perii. (on jo perinyt oikeasti, mutta kulissia pidetään yllä rankasti valehtelemalla).
Kerrohan sitten,mistä Suomen hallitus saa ohjeensa "oikeasti"?
Siltäkö "varjohallitukselta", jota ette kykene todistamaan?
Tuolla valehtelun tasolla jäätte aina kiinni,mutta ette parempaankaan pysty.
Hesari valottaa monipuolisesti asioita. Ei syötä valmiita vastauksia, vaan jättää lukijalle mielipiteen muodostajan osan.
Moni ongelma, ja epäkohta on noussut esiin juuri hesarin jutuista.
On niitä harvoja lehtiä jolla on vielä ulkomaantoimittajia tärkeissä kohdemaissa.
Saska Saarikosken jutut tuovat uudenlaisia näkökulmia, ja ajatuksia.
Ei ihme, että hesari on kansainvälisestikin arvostettu julkaisu, ja puolustaa hyvin Suomen toista sijaa sananvapauden, ja luotettavuuden tilastoissa.
Paperijulkaisut alkavat olla hinnaltaan niin kalliita, että tilausmäärät tippuvat, mutta kirjastojen lukusaleissa hesari on suosituin lehti.
Helsingin Sanomilla näyttää olevan tässä ketjussa oma propagandisti. Älkää ottako hänen juttujaan todesta. Propagandistit valehtelevat aina.
Aivan. Nähty jo ajat sitten. Joku vimma tai diili sillä kuitenkin on, koska iskee heti kimppuun, kun tänne jotakin laittaa. Mitä se kertoo..?
Se kertoo, että on vielä valemedioihin, ja uutisointiin uskovia.
Tottahan se on, kuten edellä joku kirjoitti. Hesari kuuluu länsieuroopalaisten laatumedioiden joukkoon.
Arvostelijat eivät voi tosiaankaan mitätöidä Suomen kärkisijaa lehdistön, ja median tasapuolisuudesta, ja riippumattomuudesta.
Yleensä nämä arvostelijat lainaavat vielä Venäjän uutisia joita kertoo useimmiten RT:n uutisointi. Ikävä kyllä Venäjän media kuuluu sinne Afrikan maiden joukkoon.
Ammattimedian kritisointi ilman perusteluja on osa yrityksiä tuhota suomalainen demokratia.
Mitähän mahtaa olla tarjolle tilalle? Ihannemaita vaikuttavat olevan kommunistiset tai puolikommunistiset diktatuurit,koska niissä ei ole vapaata ammattimediaa.
Eli sinun mielestäsi yhden ainoan totuuden pitää vallita, esikuvana siis neuvostoajan Pravda. Kannatat siis ammattimedian erehtymättömyyttä ja toisinajattelijoiden vaientamista?
Pidä valeesi ominasi.
Älä tyrkytä niitä toisten nimiin.
Ammattimedia takaa monipuolisen ja todenmukaisen tiedottamisen.
Neuvostosysteemissä ei sellaista ollut,vaan valemedian ihannoijien yksi totuus.
Etkö huomaa yhtäläisyyttä oman julistuksesi kanssa?
Kerron vain tosiasioita.
Ei niillä ole mitään yhteistä valeidesi kanssa.
Ainakaan Suomen ns. ammattimedia ei tarjoa todenmukaista tiedottamista. Lehdissä on jatkuvasti vääriä tietoja, eivätkä nämä ns. laatulehdet ole kaihtaneet valheita. Valheiden ja vääristelyjen määrä on ollut vuosien mittaan uskomattoman suuri.
Ota ne värilasit pois silmiltäsi.
Totuus ei aina miellytä, mutta on siihen vapaan lehdistön maassa totuttava.
Jos virhe uutisiin on päässyt, on se oikaistu seuraavassa lähetyksessä, tai lehdessä.
Pohjoismaat ovat maailman parhaita kun katsotaan median tasoa, totuutta, ja riippumattomuutta.
Totuus ei miellytä Trumpin ja Putinin ihailijoita. Politiikan äärilaidat ovat siinä löytäneet toisensa.
Puolueeton totuus ei kelpaa heille. Ei myöskään vapaat vaalit.
Hesari oli taas vappunakin todella tuhti lukupaketti.
Toimitus on urakoinut ihan kiitettävästi.
Valemediaan uskovia moinen ärsyttää,mutta niin pitääkin.
Eilen ehti jo tulla Hesaria ikävä,mutta tänään taas on tosiasiat selvillä!
" Venäjä on kyber-ja hybridivaikuttamisen suurvalta, joka ajaa niin sisä-kuin ulkopoliittisia tavoitteitaan valtion propagandakoneistolla. Omat kansalaisensa Putinin hallinto pitää näpeissään suurimpien tv-kanavien informaatiovaikuttamisella. Sosiaalisen median kautta journalismiksi naamioitu propaganda leviää globaalisti. Myös Suomi on jatkuvast Venäjän informaatiosodan keskellä"
Painavaa tekstiä suurimmalta lehdeltämme. Vapaa media on tosiaan vaiennettu. Ihmisoikeussopimukset joihin Venäjä on sitoutunut, eivät ole merkinneet maalle mitään.
Suomen ammattimedia onneksi kertoo totuuden myös Venäjän tapahtumista täkäläisten valemedian kannattajien suureksi harmiksi.
Heidän ihannemaistaan ei saisi sanoa kritiikin sanaa. Ei myöskään Trumpin ja Putinin tapaisista ihannejohtajista.
Ilman ammattimediaa olisimme poliittisten äärilaitojen hallitseman valemedian ja koulupudokkaan kaltaisten sönköttäjien varassa.
Nyt meillä on maailman korkealaatuisimpiin kuuluva ammattimedia puolueettoman tiedon lähteenä.
Näin on. Suomen AMMATTIMEDIA on universumin paras ja kaunein. AMMATTIMEDIAA ei saa arvostella, koska se ei ole hmm...etiikan mukaista. Meidän tulee kumartaa kaikkein pyhimmän edessä. Ammattimedia antakoon meille voimaa kestää tätä.
Typerää tekstiä.
Ammattimedia juuri takaa sananvapauden ja sen mukana oikeat tiedot maailman menosta.
Tietenkin sitä saa ja pitääkin arvostella,jos aihetta on.
Valemedian kannattajien asiantuntemus vain ei riitä totuuspohjaiseen kritiikkiin,vaan ainoastaan avuttomaan valehteluun.
Malliesimerkki on tälläkin palstalla meuhkaava peruskoulupudokas,joka ei kykene muodostamaan järjellistä lausetta sadoista yrityksistään huolimatta.
Tuo "pudokas" paljastaa sinut. Olet ainoa median propagandisti. Sinun kohkaamista ei enää oteta ihan vakavasti.
eikös siellä hesarin toimituksessa istu nämä venäjänvalloittajat?
mikä herlinin ammattimedia? eikös se ole kirkkonummen "ei niin rehellisesti maatilkun ostaja"?
2. Suomi
150. Venäjä
Jokunen Afrikan maakin näyttää sijoituvan paremmin kuin Venäjä lehdistön vapauksissa, ja luotettavuudessa.
Niinpä niin.
Ja täkäläinen valhemedia on Venäjänkin alapuolella.
Ammattimediamme sen sijaan nauttii arvostusta niin kotimaassa kuin maailmalla.
Ulkomaalaisten mediatalojen sisältöä venäjälle rajoitetaan nyt kovasti. Suuria sakkoja mediayhtiöille, kuin vastaanottajille.
Toiset saattaa selvitä merkinnällä "ulkomainen agentti" sisältöönsä. Tämä agentti merkintä voi myös lukijoissa näyttäytyä riippumattomuutena uutisoinnissa.
Venäjä on selvästi siirtymässä yhdenlaiseen "totuuteen" Joka näin riippumattomaan mediaan tottuneelle näyttäytyy valehteluna, ja aivopesuna
Tällaisilla koosteilla käy erinomaisen selväksi miten ihmisiä manipuloidaan
https://www.bitchute.com/video/zPvBnUywcIC2/
Miksi uutisia on nykyään jatkuvalla syötöllä...
Toisto vaikuttaa tehokkaammin mieleen...
Pätevä ammattimediamme julkistaa totuutta joka hetki ympäri vuorokauden.
Se on katkera paikka poliittisille äärilaidoilel.
Gitmossa on vielä tilaa. Ainakin sitä varten varatuilla laivoilla.
Suomi-24 ketjuista monet ovat valeuutisointien saastuttamia.
Keskustelu on siellä täysin turhaa. Samat mielensä väärillä tiedoilla lukinneet toitottavat omaa agentaansa.
Elävät jossain kuplassa, johon oikea tieto mahdu.
Sananvapautta ei ole kertoa valheita anonyyminä, kuin kasvotustenkaan.
Koeta saada tuo mahtumaan valemedian kannattajille.
Tiedätkö, että olet lukinnut itsesi satanistiseen agendaan jo näillä puheillasi ? Sekö on oikea tarkoituksesi ?
Kun Suomen media niin meiellään raportoi Venäjän opposition mielenosoituksista, oli mukava katsoa välillä tuupista immortal regiment - tapahtumaa.
Sotapropaganda on Venäjän valheellista ylistystä. Se eikuulunut voittajiin.
Maailmansodan voittivat liittoutuneet,joista NLoli yksi. Venäjä oli sen osavaltio, joka itsenäistyi vasta 1991.
Suomen ammattimedia = laatumedia.
Vähempikin nostaa valemedian kannattajat raivotilaan.
Ylestä mitään salaamatta lue tästä: http://www.lyli.fi/yle-finland
Hesari antaa joka päivä todistuksen laadustaan huippumediana.
Se ärsyttää tavattomasti valemedian kannattajia,joka löytyvät poliittisilta äärilaidoilta.
Demokratian ja sananvapauden halveksimisessa ne löytävät toisensa.
Hesarin talousvaikeuksista mikä selittää lehden patologisen valehtelun saa rehellisen vastauksen täältä: http://iltasavustukset.blogspot.com
Valemediaan uskovat vain kaltaisesi valehtelijat.
Hesariin luottaa Suomen kansa.
Eikä syyttä.
Mitä höpiset, hesarin uskottavuus on tippunut kuin lehmänhäntä
Hesari on laatumedia. Sitä lukee päivittäin1,3 miljoonaa ihmistä.
Montako Suomen Uutisia tai muuta valemediaa?
Ei se silti tarkoita että Hesariin uskottaisiin aivan joka asiassa. En väitä että HS suoranaisesti valehtelisi, mutta punavihreään kallellaan olevan agendansa mukaisesti vain jättää joitakin asioita kerta kaikkiaan uutisoimatta, yrittäen näin luoda vääristynyttä kuvaa maailmasta.
Hesariin ei enää luoteta. Lehtitalohan on kuivumassa kasaan
aiheesta lisää: http://iltasavustukset.blogspot.com
se suomenruotsalainen rumilus vihaa suomalaisia? niinkuin ne lestahörhötkin ja NE muut jotka siirtävät "vääryydellä ja valheellisuudella huijaamansa veroeurot omille ulkomaalaisille tileilleen. Semmosta se on nyky Suomessa
Kiitokset taas Suomen ammattimedialle.
Persujen oli lopulta luovuttava yrityksistään kumota demokraattinen päätöksenteko eduskunnassa.
Suomen kansa voitti vieraan asialla touhunneet häiriköt.
Eduskunta sinetöi totuuden voiton tiistaina 18.5. 2021 enemmistöpäätöksellään.
Näin demokratia voittaa häiriköt taas kerran.
Ammattimedia oli koko ajan vankkumatta demokratian puolella.
Tässä sinulle ammattimediaa yhdellä www-osoitteella ole hyvä:
https://ylefinland.wordpress.com/yleton-suomi/
Pysy vainvaledianlumoissa.
Me täysijärkiset luotamme laatumediaan.
Juuri. Laatumediaa on ihmisen taito käyttää omia aivojaan. Yleisö ottaa tiedon nykyään verkosta eikä ole enää valehtelevan valemedian HS:n ja Ylen aivopestävissä.
Lue täältä Hesarin talousvaikeuksista alas on tultu kovaa ja korkealta
http://iltasavustukset.blogspot.com
Hesaria lukee päivittäin noin 1,3 miljoonaa ihmistä.
Mihin tuo 1,3 miljoonaa per päivä perustuu? samanlainen valehtelu kuin että muka 91 prosenttia suomalaisista luottaisi poliisiin. Niin ja lehmätkin lentää sillä suomen asukasmäärästä enemmän kuin 9 prosenttia on oikeustoimikelvottomia, alaikäisiä, aivokuolleita, tai muuten pois pelistä niin ettei sellaisten mielipiteillä ole mitään merkitystä eikä vaikutusta mihinkään.
Totuus on kiperä paikka valemediaan uskoville.
Levikki- ja lukijatutkimukset kertovat totuuden.
Sanoma OY:n julkaisut sekä YLE ja MTV ovat ne.joita joukolla seurataan ja joihin uskotaan.
Ns. vaihtoehtomedialla on oma valeisiin uskova pieni kannattajajoukkonsa.
hahaha levikki ja lukijatutkimukset? aivoton lapsikin tajuaa nykyään että nk "levikki ja lukijatutkimukset" ovat manipuloituja ja valheellisia. Sanoma ja Yle joutuu turvautumaan valheisiin jotta totuus ei paljastuisi se että he ovat saaneet ja tuleva saamaan aimo annoksen
korona tautien aiheuttamien katastrofien ikäviä vaikutuksia
kauheesti ihmiset luottaa laatu poliisiin joka on . . . nimeltämainitsematon . . . heh
ne valehtelevat jotta saisivat bonus pisteet maksimiin, joku mittarihan siellä toimistossa sen kartonkitehtaan johtajan paskanlässytystä seuraa (olisikohan ne mittarit ne työntekijät esim. huollossa jotka edesauttavat sen mittarikoneen käytön?) kummallista. . en ymmärrä, ai niin pitää saada enempi halpa työvoimaa joita mittarikoneennkäyttäjät kouluttaa että (ja taas sipilä "rakkaat" ) saarikko voi siirtyä "lantsarotelle" rasvaimuun!
hehehe näin teinitkin tölvii jäyhtynyttä dinosaurusta Yleä
https://ylefinland.wordpress.com/yleton-suomi/
Roskakirjoituksen linkin toistuva levittäminen on silkkaa typeryyttä.
Mitä muuta odotat äärioikeiston edustajalta?
Mikä roskakirjoitus? lapsellista arvostella asiapitoista artikkelia roskakirjoitukseksi.
Hesari rules!
Ja ip-lehdet säestävät!
Äärioikeisto itkee!
Jep, totuuden etsijät ovat tietenkin äärioikestoa, Mitä muutkaan ne voi olla. Tuo on kai fiksuinta mitä voi odottaa sossuilta.
Äärioikeisto vihaa totuutta kuin kommunistit aikoinaan.
Suurin sankari on Trumpin tapainen valehtelija.
Onneksi laatumedia kertoo totuuden.
Meillä Suomessa on verraton laatumedia.
Äärioikeiston valemedia on pelkkä valeita piipittävä hiiri.
Sen ylistäjiä riittää tällaisille palstoille,mutta ei muualle.
Suomen laatumedia on valehdellut vuosien mittaan uskomattoman paljon. Puheet laatumediasta obat kovati liioiteltuja,
Tasapuolisuuden vuoksi, tässä faktoja miten medialla yleisesti ottaen menee nyt päin persettä kiitos kiinalaisten aiheuttamien tautien
https://www.facebook.com/Kuivuneet-painomusteet-198569653852078/
https://www.facebook.com/pages/category/Environmental-Service/Iltalehti-klubi-866382576848934/
Tauteja tai ei,laatumedia pärjää.
Selvästi paistaa sinun täydellinen tietämättömyys mistään mediasta. Ainoa tarkoituksesi on vain räkyttää täällä ja saada riitaa aikaan. Onneksi siihen ei ole pakko tarttua.
Täydellinen tietämättömyys ja valehtelun tarve paistaa vain äärioikeiston valemedian ylistäjistä.
Suomen ammatti- eli laatumedia kertoo totuuden ja valemedian räksytys hukkuu omaan typeryyteensä.
räkytiräkyti
ahaha laatumedia pärjää? alashan tippuu kuin lehmän häntä
https://www.ts.fi/uutiset/talous/5081560/Alma Media aikoo lopettaa kolme lehtea
https://www.iltalehti.fi/tv-ja-leffat/a/2df35a00-c3c5-4c57-a5be-84e2b37dae73
https://yle.fi/uutiset/3-11767578
Ammatti- eli laatumedia hallitsee Suomessa kaikkia levikki- ja seuraajatilastoja.
Paperilehtien laskeva menekki johtuu netin kasvavasta käytöstä. Ilmoittajat siirtyvät sinne lukijoiden perässä.
Äärilaitojen valemediaa seuraavat vain typerät persut ja sekalainen laitavasemmisto
Valtamediaa ei uskonut ennen äärivasemmisto. Heillä oli Tiedonantaja, joka oli heidän raamattu.
Nyt hesaria, ja yleisradiota pitää valheuutisoijina persut, äärioikeistolaisten kanssa.
Johtunee siitä kun kyseiset mediat tuovat myös heidän kannaltaan ikäviä asioita esiin.
Tasapuolinen, ja monipuolinen uutisvälitys on myrkkyä omassa kuplassaan eläville.
Persut eivät tiedä edes sitä,että Yle on eduskunnan valvoma media,jota myös persut valvovat.
Persujen äänestäjät lukevat innolla Sanoman ja Alma Median julkaisuja,eivät Suomen Uutisia.
Sama koskee persuhenkistä Alfa-tv:a.
ILTALEHTI: "Pääkirjoitus: Totuus soteuudistuksesta on hallituksen ja opposition väitteiden välissä"
Milloin nämä suomen mediat (esim. herlin is hs ja yle mtv merja) alkavat tiedottaa oikeita uutisia miten nämä "yritykset" käyttivät ja käyttävät "corona" -aikaa hyväkseen (esim. "pissnesss finlantian" ). . . siellähän palaa herlinin halli (en yhtään ihmettelisi jos olisi maksanut siitä) ja arvaa keiden vakuutusmaksu nousee. Ja herra nostaa vakuutuskorvaukset. . .
Suomen ammatti-ja laatumedia kertoo päivittäin uutiset oikein ja väärentämättä äärioikeiston harmiksi. Sen ylistämää valemediaa ei seuraa muut kuin valehtelijat.
Luin tuossa aamun Hesarin ja katsoin telkan molemmat uutiset.
Oilein tuli hyvä olo,kun tietää äärioikeiston katkeruuden niiden tosiasioissa pysymisestä.
Mikä ihmeen äärioikeiston katkeruus?
Äärioikeiston katkeruus ammattimediaa kohtaan purkaantuu päivittäisenä mustamaalauksena.
Minkäs tuuli kivelle mahtaa?
Perustele "äärioikeisto". Se tulee vastaan jatkuvasti. Mitä tarkoitat "äärioikeistolla"?
Esimerkiksi teitä ammattimedian mustamaalaajia ilman mitään perusteita.
Lue vaikka tätä palstaa ja tutustu aateveljiisi.
Hieman on laatumediakin hairahtunut Marinin aamiaisjutussa.
Kyllä sotkun aiheuttaja on valtioneuvoston kanslia,ei pääministeri.
Laatu-eli ammattimedia kertoo aina totuuden.
Sekös valemediaan uskovia äärioikeistolaisia riepoo!
Mitä ihmeen äärioikeistolaisia?
Sinun kaltaisiasi!
Itse lopetin hesarin tilauksen sen yksipuolisen ja yksioikoisen linjan vuoksi. Lehti myötäilee liikaa USA:ta (no, trumppi ei tosin miellyttänyt lehteä). Varsinkin viime vuosina pahaksi on nostettu Kiina. Aiemmin Suomessa Kiina on nähty myös mahdollisuutena (kelpaavatko Suomeen jatkossa edes kiinalaiset turistit?). Samalla on tiukentunut linja Venäjää kohtaan. Hesari yrittää muuttaa suurta naapurimaatamme. Samalla ammutaan omaan jalkaan, kun ollaan omassa erinomaisuudessa niin täyteläisiä, että ei haluta edes Suomea taloudellisesti hyödyttävää kauppaa Venäjän kanssa. Hesarin todellisuudesta irrallaan olevia kulttuurisivuja en ole lukenut oikein koskaan. Aikoinaan Seppo Heikinheimo oli sentään jotakin, mies kirjoitti omia näkemyksiään, ei ajanut jotakin agendaa. Urheilusivuista ei Hesarin kohdalla voi puhua oikeastaan ollenkaan. Kaikki maakuntalehdet menevät edelle. Kuolinilmoitussivut ovat Hesarissa hyvät.
Hesari on erinomaisen tasapuolinen ja tosiasioissa pysyvä aviisi.
Siksi joku v alehtelijaklikki sitä vastaan nettimediassa hyökkäilee,
Mitään vaikutusta sillä ei lehden suosioon ole,mutta ainakin tulee työnantajille todistettua,että asialla ollaan.
oletko ihan täyspäinen??? Semmoista vale femakko opusta kehuu.
Hyvät kansalaiset, lyökää tämä saatanan ketju poikki ja älkää enää vastatko mihinkään provoon. Kyse on paholaisesta, joka on pesinyt mediaan ja se alkaa näkyä joka paikassa netin syövereissä. Siis, media ei ole hyvisten käsissä tällä hetkellä.
Ovatpa valemedian vähälukuiset kannattajat hädissään!
Taitaa vähitellen alkaa valo kajastaa silläkin suunnalla?
Suomalainen laatu-ja ammattimedia on se, johon kansa uskoo ja jota se seuraa,on sitten kyse urheilusta, liike-elämätäs tai politiikasta.
Valemediaan uskovat idiootit voivat vain parkua surkeuttaan!
Meillä on maailman korketasoisin laatumedi aja suurin sananvapaus.
Vain äärilaidat kaihoavat trumppilaista tai putinilaista tiedottamista.
Suomen kansa luottaa tuttuun laatumediaansa.
Sille eivät valemedian kannattajat mahda mitään.
Ammattimedia vei taas pisteet kotiin selostamalla tarkasti, tasapuolisesti ja kriittisesti Bidenin ja Putinin tapaamista.
Bidenin Euroopan matka oli menestys.
Putin valehteli tiedotustilaiduudessaan oikein reippaasti.