Onko kellään kokemuksia RA-Finance Oy yhtiöstä?

15

4253

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tosi hyvä, nyt kuulit!

    • Anonyymi

      Sama täällä. Mielellään kuulisin muiden kokemuksia. Rakennuttajan LKV ilmeisesti samaa rypästä NIL-Groupin kanssa, joka kohteita rakentaa.

    • Anonyymi

      Oudoksuttaa, että kokemuksia ei löydy kummastakaan. Vai onko kaikki mennyt niin hyvin, ettei ole tullut tarvetta kokemuksia netissä jakaa?

    • Anonyymi

      Kiertäisin kaukaa kaiki näihin koijareihin liittyvät firmat!!!

    • Anonyymi

      Älkää ikinä ostako Rakennuttajan LKV:n/Nil-Groupin kautta yhtään mitään, säästytte isoilta ongelmilta. Heillä on ihan omat tulkinnat rakentamisesta ja myynnistä☹️

    • Anonyymi

      En voi suositella myöskään. Paljon ongelmia sekä rakennuttajan että välittäjän kanssa. Rakennuttaja kiertää vastuutaan. Kierrä kaukaa!

    • Anonyymi

      Kuulisin myös mielellään kokemuksia. Katselemme taloa Vantaalta, mutta firmasta on vaikea löytää tietoa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Olisiko tuoreita tai tarkempia kokemuksia tästä rakentajasta? Joku mainitsi ongelmia olleen. Todella mielelläni kuulisin tarkemmin.

      • Anonyymi

        Valitettavasti on omia kokemuksia. Asioiden selvittely on kesken, joten en pysty niitä nyt avaamaan tarkemmin. Tästä voinee päätellä miten asia etenee. Yleisesti voin todeta, että oikeuden päätökset ovat julkista tietoa, kunhan asiaan tulee päätös


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Valitettavasti on omia kokemuksia. Asioiden selvittely on kesken, joten en pysty niitä nyt avaamaan tarkemmin. Tästä voinee päätellä miten asia etenee. Yleisesti voin todeta, että oikeuden päätökset ovat julkista tietoa, kunhan asiaan tulee päätös

        Ainakin kaksi yhtiötä vienyt oikeuteen.
        Neliöt, hinnoittelu yms…


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ainakin kaksi yhtiötä vienyt oikeuteen.
        Neliöt, hinnoittelu yms…

        Onkohan näistä oikeuskäsittelyistä jotain tietoa tai lopputuloksia jo julkisesti saatavilla?


    • Anonyymi

      Ihmettelen kovasti, kun löysin tuon keskustelun. Itselläni on hyvä kokemus nil group:sta. Aikataulut pitivät ja kaikki sovitut rakentamisen aikaiset muutokset toteuttivat sovitusti. Myös vuosikorjaukset suoritettiin sovitusti. Järkevät kaverit ja kaikesta pystyi keskustelemaan ja sopimaan. Myynti-ilmoitus oli kieltämättä erikoinen, mutta kun tutustuimme asiakirjoihin ja aineistoon, niin ymmärsimme heidän konseptin ja asunto vastasi kaikkia asiakirjoja. Lopputulos oli ainakin meidän kohdalla hyvä ja itse voin suositella kyseistä rakentajaa! Heidän konsepti on tosiaan erikoinen, mutta meidän elämäntilanteeseen ja vielä sillä hinnalla oli parasta mitä markkinalta silloin löytyi.

      • Anonyymi

        Trolli yrittää ”korjata” ketjun perusviestiä.
        ÄLÄ sotkeennu ko. Yritysryppääseen, jossa kaikki tuntuu olevan huijaamista.


    • Anonyymi

      En usko, että kellään on hyviä kokemuksia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Viesti sinulle

      Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️
      Ikävä
      54
      1084
    2. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      17
      1049
    3. Olen kironnut sinut alimpaan helvettiin

      Hyvää matkaa.
      Ikävä
      82
      861
    4. Mitä sinulle on tapahtunut lapsena

      Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)
      Ikävä
      80
      769
    5. Haluan purkaa vielä tuntemuksia

      Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei
      Ikävä
      21
      747
    6. Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.

      Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k
      Sinkut
      206
      640
    7. Kyllä tiedän sun

      Likaiset pelit selän takana
      Ikävä
      59
      631
    8. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      105
      627
    9. Persujen Puhoksen retki

      Perussuomalaiset olivat tehneet turistibussimatkan Puhokseen. Tosin raukat olivat niin peloissaan, etteivät uskaltaneet
      Perussuomalaiset
      201
      610
    10. Onko tuo joku katkera nainen oikeasti

      Joka sinua syyttää?
      Ikävä
      99
      582
    11. Jopa poliisi nauraa paskaista pelkuripersuille

      Puhoksessa jäi "isänmaantoivot" bussiin vapisemaan :-D https://www.is.fi/politiikka/art-2000012319632.html
      Maailman menoa
      263
      495
    12. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      102
      488
    13. Pilkettä sunnuntain silmässä

      😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto
      Sinkut
      73
      471
    14. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      39
      434
    15. Aika on tuonut järkeä

      Sä et tiedä musta kaikkea. Jos tietäisit, ymmärtäisit, miksi me ei sovita yhteen. Öljy ja vesi. En mä ole valehdellut,
      Järki ja tunteet
      42
      413
    16. Ketkä käy potkimassa ovia öisin?

      Enää ei naurata.
      Haapavesi
      5
      408
    17. 30
      407
    18. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      47
      400
    19. Persut eivät uskaltaneet tulla ulos

      Bussiin jäivät https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d7f9fc57-dca0-40b8-9cb1-156e5872dba9
      Perussuomalaiset
      144
      390
    20. Miten viikonloppu meni

      Mielestäsi? Tapasitko kaivatun? Jos, etenivätkö asiat?
      Ikävä
      29
      358
    Aihe